Kontrolny sprawdzian z Ruchem Zdzieszowice

Na sparing-partnera nr 2 letniego okresu przygotowawczego "zakontraktowany" został trzecioligowy Ruch Zdzieszowice. Rywal ma za sobą znakomity sezon. Podopieczni Adama Noconia do ostatniej kolejki ścigali się o wygranie grupy III z GKS-em 1962 Jastrzębie. Ostatecznie drużna ze Śląska wyprzedziła "Zdzichy" o jeden punkt(!) i awansowała do 2 ligi.

W tak zwanym międzyczasie klub prowadzony przez Krystiana Chmiela wywalczył Puchar Polski na szczeblu OZPN (5:1 z LZS-em Gronowice) i podobnie jak MKS sposobi się do pierwszych mistrzowskich zawodów  w nowym sezonie. Tym stanie się udział w pucharowej rundzie wstępnej, już szczebla ogólnopolskiego. 15 lipca przy Rozwadzkiej, pomarańczowo-czarni podejmą Olimpię Elbląg.

Lato 2017 to także okres zmian w obozie "Hutników". Tuż po zakończeniu rozgrywek Noconia na trenerskiej ławie zastąpił 38-letni Aleksander Kalbron z Pomologii Prószków. Były HKS ma już także za sobą pierwszy letni sprawdzian. 5 lipca, w Niezdrowicach, Ruch pokonał Polonię Bytom 1:0, a złotego gola zdobył Krzysztof Werner.

Ostatni raz obie ekipy mierzły się niewiele ponad rok temu: http://mkskluczbork.pl/news/article/sparing-mks-kluczbork-ruch-zdzieszowice-2-1-1-1. . Jeśli chodzi o mecze ligowe, to do konfrontacji MKS – Ruch dochodziło sześciokrotnie. Wszystkie spotkania odbyły się w grupie zachodniej 2 ligi. 4 remisy i po jednym zwycięstwie z obu stron świadczą o godnych siebie przeciwnikach.

1. 2011/12 II liga gr. zachodnia Ruch Zdzieszowice 1:1 MKS Kluczbork
2. 2011/12 II liga gr. zachodnia MKS Kluczbork 2:2 Ruch Zdzieszowice
3. 2012/13 II liga gr. zachodnia Ruch Zdzieszowice 1:1 MKS Kluczbork
4. 2012/13 II liga gr. zachodnia MKS Kluczbork 1:2 Ruch Zdzieszowice
5. 2013/14 II liga gr. zachodnia Ruch Zdzieszowice 2:2 MKS Kluczbork
6. 2013/14 II liga gr. zachodnia MKS Kluczbork 4:2 Ruch Zdzieszowice

Sparing: MKS Kluczbork – Ruch Zdzieszowice, 12 lipca (środa), godz. 18.00, stadion KKS. Sędziuje Jarosław Przybył z Kluczborka.

Zdjęcie: Michał Kojder i Denis Sotor znów będą mieli okazję zagrać przeciwko sobie.

Źródło: hppn.pl

fot. Mirosław Szozda