GKS 1962 Jastrzębie – MKS: Transmisja w Radiu Opole

Sobotnia premiera 2 ligi na Stadionie Miejskim w Jastrzębiu Zdroju otworzy sportowe relacje pomiędzy GKS-em 1962 Jastrzębie a MKS-em Kluczbork. Do tej pory oba kluby podążały własnymi ścieżkami, jednak los w końcu skojarzył ich w walce o ligowe punkty.

14. miejsce w I lidze w sezonie 1988/89 oraz 1/2 finału Pucharu Polski – 1975/76, to największe sukcesy naszego inauguracyjnego przeciwnika i nie odbiegają one aż tak daleko od dokonań naszego klubu. GKS to jednak kawał historii, choć jego reinkarnacja miała miejsce 17 czerwca 2010 roku, i pod tym względem Kluczbork jest akurat lepszy. W najbliższą sobotę nie będzie to jednak miało specjalnego znaczenia.

– Jutro czeka nas inauguracja 2 ligi, na wyjeździe. Jesteśmy nową drużyną i każdy chce się pokazać z dobrej strony. Oczywiście najważniejsze jest zacząć punktować od samego początku, bo każdy punkt do końca rozgrywek będzie na wagę złota. Liczę na to, że przywieziemy ich komplet – mówi Donatas Nakrosius, sprawca pucharowego nieszczęścia z Chrobrym Głogów. – To był po prostu przypadek, że z dwóch metrów dostałem prosto w rękę, ale oczywiście mogłem to przewidzieć i uniknąć tej sytuacji. Z GKS-em będę bardziej czujny – deklaruje nasz obrońca.

Personalnie trener Andrzej Konwiński będzie miał do dyspozycji jednego zawodnika więcej. W ostatnią środę do biało-niebieskich dołączył doświadczony obrońca Tomasz Górkiewicz. Nie ma co ukrywać, że celem jego sprowadzenia jest zastąpienie na prawej stronie defensywy kontuzjowanego Adama Orłowicza.

W kadrze naszego drugoligowca są zawodnicy, którzy stawiali już czoła drużynie z Jastrzębia. Wśród graczy sprowadzonych z Odry Opole znajduje się nawet jeden, który “wygrał” jej mecz. – Nie wiem do końca jak teraz, ale wtedy była to bardzo dobrze fizycznie przygotowana drużyna. Mają kilku zawodników o naprawdę dużych umiejętnościach indywidualnych, no i są bardzo groźni w szybkim ataku. Trzeba podkreślić, że ich 12 zawodnikiem są kibice. Spotkałem się wówczas z największym dopingiem w 3 lidze. Teraz nie będą z pewnością gorsi – dzieli się informacjami “kat” jastrzębian Marcin Niemczyk. – To prawda, zdobyłem wtedy dla Odry zwycięskiego gola na 2:1 – dodaje.

2. Liga, 1 kolejka: GKS 1962 Jastrzębie Zdrój – MKS Kluczbork, 29 lipca 2017, godz. 18.00, Stadion Miejski, ul. Harcerska 14b. Sędziuje Piotr Malec z Łodzi.

Zdjęcie: Marcin Niemczyk powróci w sobotę na pamiętny dla siebie stadion.

fot. Oliwer Kubus (http://mkskluczbork.pl)