Bez kategorii

MKS – Znicz: Jeden gol, dwa debiuty

Futbolowe otwarcie drugoligowego sezonu przy Sportowej oprócz trzech punktów, zaowocowało kolejnymi debiutami w naszych barwach. 

W meczowej osiemnastce znalazł się od razu zgłoszony w ostatnim tygodniu niespełna 17-letni Jakub Garncarek. Bramkarz juniorów zastąpił Kacpra Majchrowskiego, który po meczu z GKS-em 1962 Jastrzębie musiał przejść badania lekarskie. – Kacper podczas jednej z interwencji przyjął uderzenie łokciem, więc nie ryzykowaliśmy i daliśmy mu odpocząć – mówił trener Andrzej Konwiński. 

Po raz pierwszy biało-niebieskie barwy założył Tomasz Górkiewicz. Ostatni nabytek MKS-u zagrał całe zawody i oprócz dobrego spotkania na prawej stronie obrony, stał się etatowym wykonawcą rzutów z autu.  

Klub wciąż nie może włączyć do kadry Dmytra Fedoty. O ukraińskiego pomocnika pytano nawet podczas konferencji prasowej. – Zawodnik jest zgłoszony do rozgrywek, jednak jego certyfikat jeszcze nie nadszedł. Liczymy na to, że stanie się tak do następnego meczu – odpowiedział trener Andrzej Konwiński.  

Zdjęcie: Tomasz Górkiewicz i kolejny aut w jego wykonaniu.

fot. Mirosław Szozda (http://mkskluczbork.pl)