ŁKS – MKS: Będą chcieli pójść za ciosem

Mimo piątkowego terminu następnego meczu, sztab szkoleniowy nie dokonywał modyfikacji rozpisanego wcześniej mirko-cyklu. MKS-iaci do zajęć powrócili we wtorek i czekały ich od razu dwie jednostki treningowe. Po razie w środę oraz w czwartek i nasz zespół zakończył szlifowanie formy na ŁKS. Do Łodzi nasza ekipa uda się w dniu meczu gdyż od stadionu rywala dzieli Kluczbork niecałe dwie godziny jazdy autokarem.

Oba zespoły czeka w piątek prawdziwy kocioł. O gorącej i zawsze licznej łódzkiej widowni już pisaliśmy. Jej doping uzupełni lejący się z nieba żar. W godzinach meczu temperatura oscylować powinna w granicach 35 stopni, więc warunki do uprawiania futbolu będą ekstremalne, co nie pozostanie bez wpływu na końcowy wynik spotkania.

Biało-niebiescy podnieśli nieco swe morale po zwycięstwie ze Zniczem Pruszków. – Mam nadzieję, że mecz ten dodał nam pozytywnych emocji i pójdziemy teraz za ciosem. Oczywiście, że liczę na występ, ale o tym dowiem się jutro przed meczem. Staram się być skoncentrowany i jeśli dostanę znów szansę, to zamierzam pokazać się z dobrej strony – mówi Grzegorz Kleemann.

Nasz bramkarz był tym, który przerwał ciągnącą się ponad 10 miesięcy serię strat gola w każdym meczu MKS-u. – Myślę, że z meczu na mecz będzie coraz lepiej, chodź i tak uważam, że w ostatnią sobotę było poprawnie. Dobrze mi się gra z chłopakami. Po takiej przegranej na inaugurację ważne było zagrać na zero z tyłu i to był jeden z naszych celów, które osiągnęliśmy, a który chcemy powtórzyć w piątek – dodaje.

"Klemi" szansę między słupkami wykorzystał także z powodu absencji zdrowotnej Kacpra Majchrowskiego. W naszej kadrze nie ma już jednak żadnych ubytków. Na pełnych obciążeniach trenował zatem ostatni z nieobecnych Michał Kojder. Jego wszyscy koledzy są zdrowi i słowo "kontuzja" nie było w tym tygodniu wymieniane.

Z pewnością dobrą nowiną dla kluczborskich kibiców jest możliwość udziału w meczu z ŁKS-em ukraińskiego pomocnika Dmytra Fedoty. Jego certyfikat w końcu się odnalazł i być może przy Alei Unii Lubelskiej dojdzie do kolejnego debiutu w naszych barwach.

3 kolejka 2 ligi: ŁKS Łódź – MKS Kluczbork, 11 sierpnia, godz. 17.00, Stadion Miejski w Łodzi. Sędziuje Marcin Szczerbowicz z Olsztyna.

Kolejka 3
Data Gospodarze Wynik Goście
ŁKS Łódź
MKS Kluczbork
Warta Poznań
ROW 1964 Rybnik
Radomiak Radom
KS Rozwój Katowice
Znicz Pruszków
Gryf Wejherowo
GKS 1962 Jastrzębie
Błękitni Stargard
Garbarnia Kraków
Siarka Tarnobrzeg
Wisła Puławy
KS Legionovia Legionowo
Olimpia Elbląg
Gwardia Koszalin
Stal Stalowa Wola
GKS Bełchatów

Zdjęcie: Grzegorz Kleemann i Marcin Niemczyk. Jeden gola nie puścił, drugi bramkę strzelił i MKS odnotował pierwsze w tym sezonie zwycięstwo.

fot. Mirosław Szozda (http://mkskluczbork.pl/)