MKS – Olimpia: U siebie zawsze o pełną pulę

MKS do piątkowego meczu przystąpi bez Michała Kojdera. Nasz napastnik znów biega po lekarzach, mimo tego, że powrócił już do treningów z drużyną. Wynik kolejnej konsultacji, którą "Kojdi" przejdzie w czwartek, pozwoli nam niebawem opisać cały jego niefart.

W klubie trwa wyścig z czasem, a pośpiech spowodowany jest potwierdzeniem do gry zakontraktowanego w ostatnią środę Tomasza Warchoła. – Mam nadzieję, że do piątku uda nam się skompletować wszystkie wymagane dokumenty i zawodnik będzie mógł być brany pod uwagę przy ustalaniu składu – mówi dyrektor klubu Robert Płaczkowski.

Do spotkania z Olimpią Elbląg biało-niebiescy powinni przystąpić na pełnej świeżości. Ostatni przedmeczowy trening zaplanowany został na czwartkowe godziny przedpołudniowe. Praktycznie cały piątek nasz zespół będzie odpoczywał, ponieważ spotkanie rozpocznie się dopiero o godzinie 19.30. Czas ten sztab szkoleniowy z pewnością poświęci na ostatnie szlify w rozpracowaniu rywala.

– Olimpia to bardzo solidna drugoligowa drużna. Tak wynika z analizy rywala, którą przeprowadziliśmy w ostatnim tygodniu. W Kluczborku, na własnym stadionie, musimy zawsze grać o pełną pulę. Takie słowa z pewnością padną na przedmeczowej odprawie – mówi drugi trener Łukasz Ganowicz.

Elblążanie póki co zwyciężają na własnym boisku. Na inaugurację pokonali Legionovię 2:1, a przed tygodniem beniaminka, Gwardię Koszalin, 2:0. W 2. kolejce przegrali dosyć nieoczekiwanie w Rybniku z ROW-em 1:3, co daje im w sumie i tak przyzwoite – 6. miejsce w tabeli i stawia wyżej w bukmacherskich zakładach.

Kolejka 4

Data Gospodarze Wynik Goście
Gwardia Koszalin
Warta Poznań
MKS Kluczbork
Olimpia Elbląg
Błękitni Stargard
Znicz Pruszków
Gryf Wejherowo
ŁKS Łódź
KS Rozwój Katowice
Garbarnia Kraków
Stal Stalowa Wola
GKS 1962 Jastrzębie
KS Legionovia Legionowo
Radomiak Radom
GKS Bełchatów
Siarka Tarnobrzeg
ROW 1964 Rybnik
Wisła Puławy

Zdjęcie: Jeśli Paweł Kubiak i jego koledzy wykorzystają połowę sytuacji, jakie stworzyli w meczu ze Zniczem Pruszków, o wynik starcia z Olimpią będziemy mogli być spokojni.

fot. Mirosław Szozda (http://mkskluczbork.pl/)