Warta – MKS: Lider kontra spadkowicz

Zapowiedź środowego spotkania w Poznaniu nie będzie należała do najobszerniejszych. Nasi chłopcy na przygotowania do starcia z Wartą mieli tak naprawdę dwa dni, dlatego zanim wsiądą do autokaru by udać się w trasę, obędą trening przedmeczowy. Z drużyną będzie już Andrzej Konwiński, który po raz kolejny urwał się do Białej Podlaskiej, by doskonalić swój fach na trenerskim kursie PZPN-u.

Dopiero po zakończeniu rozruchu nasz coach ogłosi meczową osiemnastkę. Znaki zapytania stoją na razie przy biorącym antybiotyki Damianie Warchole i kontuzjowanym Lucjanie Zielińskim. Bój z liderem ominie "wykartkowanego" już do absencji Pawła Kubiaka i wyautowanego do końca rundy Michała Kojdera.

Pozycja w tabeli i dotychczasowe wyniki stawiają gospodarzy w roli faworytów środowych zawodów. Zagrają oni jednak po raz pierwszy w tym sezonie ze spadkowiczem z Nice 1 Ligi. Liczymy na to, że nasi chłopcy podniosą zawieszoną w "Ogródku" poprzeczkę i postawią się bijącą wszystkich rewelacji drugoligowego sezonu.

Futbolowa środa w 2 lidze przyniesie kilka bardzo ciekawych spotkań. Przede wszystkim chodzi o pojedynek dwóch GKS-ów (Jastrzębie kontra Bełchatów). Zanany nam skądinąd Piotr Giel, z dorobkiem 5 goli, jest póki co najskuteczniejszym graczem w tym sezonie. Gonią go, kolega z drużyny Dawid Flaszka i napastnik Radomiaka, Brazylijczyk Leandro. Ten ostatni klub stoczy korespondencyjną rywalizację o miejsce nr 1, właśnie z Wartą, i także zagra u siebie.

Kolejka 5
Data Gospodarze Wynik Goście
Olimpia Elbląg
Gryf Wejherowo
Siarka Tarnobrzeg
KS Rozwój Katowice
ŁKS Łódź
Błękitni Stargard
Garbarnia Kraków
KS Legionovia Legionowo
GKS 1962 Jastrzębie
GKS Bełchatów
Warta Poznań
MKS Kluczbork
Znicz Pruszków
Stal Stalowa Wola
Wisła Puławy
Gwardia Koszalin
Radomiak Radom
ROW 1964 Rybnik

Zdjęcie: Kami Nitkiewicz (pierwszy z lewej) strzelał już gole Warcie Poznań, z kolei Donatasa Nakrosiusa prowadził trener gospodarzy Petr Nemec. Co z tego wszystkiego wyjdzie w środę?

fot. Mirosław Szozda (http://mkskluczbork.pl/)