MKS – Wisła: Jest determinacja i zakusy na pełną pulę

Przed naszym drugoligowcem dwa bardzo trudne spotkania, w których za przeciwników staną im kandydaci do awansu na zaplecze ekstraklasy. Pierwsze z nich, to także okazja do powetowania sobie strat ze środy, kiedy MKS poległ w Poznaniu z Wartą.

Wisła Puławy, którą podejmiemy już w najbliższą sobotę, to drugi spadkowicz jaki tego lata przyjedzie do Kluczborka. Gdybyśmy mieli wrócić pamięcią do wygranego spotkania ze Zniczem Pruszków i ogromu sytuacji stworzonych wówczas przez naszych zawodników, wypada sobie tylko życzyć "powtórki z rozrywki" i tarczy na koniec spotkania.

Mimo trzeciej w tym sezonie porażki, w klubie nikt nie machał ostrzem noża. Doszło wprawdzie do spotkania naszej kadry z przedstawicielami zarządu, lecz miało ono raczej charakter konsultacji, niż zebrania, na którym lecą wióry.

– Jesteśmy bardzo zdeterminowani przed tym spotkaniem i nie chodzi już o porażkę z liderem. Będziemy grać wyłącznie o trzy punkty, choćby z tego powodu, że nasz ostatni występ w Kluczborku, mim tego, że zremisowany, nie spełnił do końca oczekiwań kibiców. Chcemy też zagrać dla nich – mówi przed starciem spadkowiczów trener Andrzej Konwiński.

Sytuacja kadrowa niesie dobrą nowinę w postaci powrotu do drużyny "wykartkowanego" na środę Pawła Kubiaka. W sobotę żaden z biało-niebieskich nie musi też pauzować za nadmiar napomnień. Do absencji Adama Orłowicza i Michała Kojdera zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Jedyny znak zapytania stanie przy Tomaszu Górkiewiczu, który jest już po badaniach USG, a które nic poważnego nie wykazały. Kontuzja w "Ogródku" skończyła się na szczęście tylko krwiakiem i decyzja o jego występie zapadnie w dniu meczu.

Program 6. kolejki rozłożony został aż do poniedziałku. Wtedy to na boisku Radomiaka w roli gospodarza wystąpi Gwardia, która póki co, tułać się musi po obcych stadionach. Ten etap rozgrywek, to także pierwszy, wstępny sort trenerskich oczekiwań. Do jednej zmiany szkoleniowej już w tym sezonie doszło, właśnie w obozie naszego rywala. Czy po weekendzie sypnie czymś jeszcze?

Kolejka 6
Data Gospodarze Wynik Goście
Stal Stalowa Wola
ŁKS Łódź
Gryf Wejherowo
Warta Poznań
KS Legionovia Legionowo
Siarka Tarnobrzeg
GKS 1962 Jastrzębie
Znicz Pruszków
GKS Bełchatów
KS Rozwój Katowice
ROW 1964 Rybnik
Garbarnia Kraków
MKS Kluczbork
Wisła Puławy
Błękitni Stargard
Olimpia Elbląg
Gwardia Koszalin
Radomiak Radom

Zdjęcie: Ostatni, mglisty i mokry mecz z Wisłą Puławy, zakończony remisem 2:2. Przy piłce Paweł Kubiak.

fot. archiwum / http://mkskluczbork.pl