Radomiak – MKS: Murowany kandydat z brazylijskim snajperem

Radomiak Radom to klub zarządzany przez znanego doskonale z anteny stacji Canal+, pana Sławomira Stempniewskiego. W komercyjnej telewizji pełni on rolę eksperta od spraw sędziowskich i jest etatowym gościem programu Liga+ Extra. W RKS-ie piastuje urząd prezesa.

Drużynę naszego piątkowego rywala od czerwca br. prowadzi Jerzy Cyrak, który na stanowisku pierwszego trenera zastąpił Roberta Podolińskiego. Ten ostatni nie spełnił widać pokładanych w nim oczekiwań. Klub z Radomia nie ukrywał swych aspiracji awansu na zaplecze ekstraklasy, zajął jednak 4. miejsce i barażowy dwumecz z Drutexem-Bytovią Bytów dosyć wyraźnie przegrał (0:4, 0:2).

Cele radomian nie zmieniły się i w tym sezonie. Konsekwentnie realizują swój plan i tylko jeden gol mniej powoduje, że na szczycie drugoligowej tabeli figuruje Warta Poznań, a nie oni. Największy w tym udział ma Brazylijczyk Leândro Rossi Pereira, który trafia jak na zawołanie. Przez 6. kolejek uczynił to już 5 razy, z kolei w klasyfikacji snajperskie poprzedniej edycji, z dorobkiem 15 bramek zajął fotel wicelidera.

Latem Radomiak przeszedł prawdziwą rewolucję kadrową. Ze Struga odeszło kilkunastu zawodników i tyluż samo się tam pojawiło. Na boiskach 2 ligi zaprezentowało się do tej pory 21 piłkarzy, z czego 7 zagrało w pełnym wymiarze czasowym. Stabilizacja składu i typy fachowców od futbolu, którzy wskazują Radomiaka jako jednego z pewniaków do pojawienia się za rok w Nice 1 Lidze, póki co idą w symbiozie.

Do starcia Radomiaka i MKS-u nigdy jeszcze nie doszło, przynajmniej w najnowszej historii obu klubów. Najstarsi fani mogą szukać w pamięci spotkania Broń – Metal, chyba jeszcze w latach 70-tych, jednak nie ma to w tej chwili większego znaczenia.

Zdjęcie: Tak wygląda najlepszy strzelec radomskiej jedenastki, Leandro.

fot. Tadeusz Klocek / http://www.echodnia.eu/radomskie (za zgodą red.)