MKS – Garbarnia: Debiutant pod lupą

Przed biało-niebieskimi bardzo ważny mecz na tym etapie rozgrywek. Tylko wygrana z Garbarnią pozwoli naszej drużynie na oddalenie się od strefy spadkowej tabeli. Cześć sezonu w którym MKS mierzył się głównie z zespołami z czołówki, jak widać wcale się nie skończył.

Beniaminek z Karkowa jest szósty i znajduje się wśród siedmiu klubów, już z dwucyfrowym dorobkiem punktowym. Przygotowania do sobotniego starcia miały wyjątkowy przebieg. Chodzi o środę, kiedy to przy Sportowej pojawił się Dariusz Pasieka, szef kształcenia i licencjonowania trenerów PZPN oraz siedmiu trenerów uczestniczących w zdobywaniu licencji UEFA PRO.

Trener Andrzej Konwiński, który jak wiemy ubiega się także o ten certyfikat, odbył obserwowane i oceniane przez powyższe gremium "zajęcia pokazowe". – Jestem bardzo zadowolony z przebiegu tego treningu. To jeden z warunków zaliczenia całego kursu, czyli przeprowadzenie treningu w mikro-grupach, w swym macierzystym klubie. Były to oczywiście zajęcia zaplanowane i ukierunkowane na mecz z Garbarnią – wyjaśnia nasz szkoleniowiec.

Odpowiedź na pytanie, jak skuteczny się on okazał, poznamy już w najbliższą sobotę, w okolicach godziny 21.00. Sztab szkoleniowy MKS-u może cieszyć się bogactwem wyboru. W najbliższym spotkaniu nikt nie musi pokutować za żółte kartki, a i medyczny meldunek nie zawiera żadnych nazwisk i sprowadza się do lapidarnego: wszyscy zdrowi.

Do osiemnastki meczowej powrócić powinien Sebastian Deja. To jedyny zawodnik w naszej kadrze, który strzelił już krakowianom gola, jeszcze jako zawodnik Odry Opole. Tydzień temu "Dejka" nadzorował przyjście na świat swojej córeczki i stąd jego nieobecność. Potomstwu naszego pomocnika życzmy udanego chowu, natomiast szczęśliwemu ojcu i całej naszej drużynie – rzecz jasna – kołyski Bebeto w blasku jupiterów.

Program rozdania numer 8 rozpocznie się już w piątek. Piłkarską sobotę zakończy nasz mecz z beniaminkiem. Niedziela zaserwuje nam ostatnie spotkanie tej serii gier, a odbędzie się on w Rzeszowie. Tam bowiem od teraz "Stalówka" rozgrywać  będzie swoje domowe zawody.

Kolejka 8
Data Gospodarze Wynik Goście
ROW 1964 Rybnik
KS Rozwój Katowice
Znicz Pruszków
ŁKS Łódź
Błękitni Stargard
Wisła Puławy
Gryf Wejherowo
Radomiak Radom
GKS 1962 Jastrzębie
Olimpia Elbląg
Siarka Tarnobrzeg
Gwardia Koszalin
GKS Bełchatów
KS Legionovia Legionowo
MKS Kluczbork
Garbarnia Kraków
Stal Stalowa Wola
Warta Poznań

Zdjęcie: Miłosz Reisch regularnie zaczyna pukać już do meczowej kadry.

fot. Mirosław Szozda / www.mkskluczbork.pl