MKS – Rozwój: Dziesiąta muza ma pomóc w zwycięstwie

Poprzedni sezon był dla Rozwoju Katowice bardzo trudny i do złudzenia przypominać może aktualną sytuację naszej drużny. Po 9. kolejkach drużyna spod "Wujka", z dorobkiem 6 punktów, znajdowała się na przedostatnim miejscu w tabeli  2 ligi. Katowiczanie do samego końca rozgrywek walczyć musieli o ligowy byt, ale 39 oczek wystarczyło i utrzymali się, zajmując ostatecznie 13. miejsce.

Cele niedawnych jeszcze uczestników Nice 1 Ligi są dziś bardzo podobne. Obie ekipy sąsiadują w tabeli, a od jej dna dzieli ich tylko Gwardia Koszalin. Latem przez katowicki klub przeszedł prawdziwy tajfun kadrowy i barwy Rozwoju zdjęło prawe 20 zawodników, co jak widać nie pozostało bez wpływy na jego dokonania. Zespół prowadzony przez Marka Koniarka wygrał tylko jeden raz, w 2. kolejce z Wisłą Puławy. To kolejna zbieżność z naszym klubem, ponieważ tego samego dnia MKS pokonał Znicz Pruszków i także dzierży serię 7 meczów bez zwycięstwa.

Biało-niebiescy do sobotniego starcia przystąpią z powracającymi do składu po pauzie za żółte kartki Kamilem Nitkiewiczem i Donatasem Nakrosiuem. Po zawodach z Siarką Tarnobrzeg nikt nie musi odpoczywać za ich nadmiar i jest to z pewnością dobra wiadomość dla naszych kibiców. Na pewne dolegliwości mięśniowe uskarżał się tylko Marcin Niemczyk i przy jego nazwisku odnośnie udziału w tym meczu postawić musimy znak zapytania.

W mijającym tygodniu trener Andrzej Konwiński dokonał dosyć niespodziewanej korekty w mikro-cyklu szkoleniowym i zabrał swoich podopiecznych do… kina. Czwartek stał więc wartościami X muzy i żadnego treningu tego dnia nasi chłopcy nie odbyli, a finalizację szlifowania formy na Rozwój zaplanowano na piątek.

Spotkanie przy Sportowej zakończy sobotnie boje drugoligowców. Dzień wcześniej w Pruszkowie, odbędą się premierowe zawody 10. serii gier. Wszystko zakończy niedzielny mecz tułającej się po rożnych obiektach Gwardii która tym, razem zawita do poznańskiego "Ogródka" Warty.  Z nowym szkoleniowcem do Bełchatowa pojedzie ROW. W najbliższych trzech kolejkach funkcję tę będzie sprawował dotychczasowy asystent Roland Buchała, który na stanowisku tym zastąpił zwolnionego Piotra Piekarczyka.

Kolejka 10
Data Gospodarze Wynik Goście
Znicz Pruszków
Warta Poznań
Stal Stalowa Wola
Radomiak Radom
GKS 1962 Jastrzębie
Wisła Puławy
Błękitni Stargard
Garbarnia Kraków
Gryf Wejherowo
Siarka Tarnobrzeg
ŁKS Łódź
Olimpia Elbląg
GKS Bełchatów
ROW 1964 Rybnik
MKS Kluczbork
KS Rozwój Katowice
Gwardia Koszalin
KS Legionovia Legionowo

Zdjęcie: Kamil Nitkiewicz. Wraca kapitan, wracają nadzieje na drugą w tym sezonie wygraną.

fot. Mirosław Szozda / http://mkskluczbork.pl