Królowie remisów, jak przed rokiem

Rok temu po rundzie jesiennej MKS był ostatni w 1 lidze. Był też „królem remisów”, bo miał ich aż dziewięć, a tylko jedną wygraną. Teraz jest na dobrej drodze by skopiować wyczyn o ligę niżej – pisze na swych łamach sportowa redakcja Nowej Trybuny Opolskiej. Takie są niestety fakty, a że historia lubi się powtarzać, to MKS czeka nieuchronny spadek także z 2 ligi, gdyż póki co, przełomu w grze naszych ulubieńców nie widać.

Nie trzeba być piłkarskim ekspertem. Jeśli biało-niebiescy u siebie będą remisować, a na wyjazdach przegrywać, z rezerwacją miejsca gwarantującego degradację nie będzie większego problemu. W czerwcu organizator rozgrywek wyrzuci ze szczebla centralnego aż cztery kluby. Aby przetrwać, należy być od nich lepszy, i nie są to chyba zbyt wygórowane ambicje będące poza zasięgiem naszego klubu?

A rywale nie odpuszczają. Największą niespodziankę 10 kolejki sprawił ROW, wywożąc pełną pule z faworyzowanego Bełchatowa. Kapitalną serię ciągnie Legionovia, która już po raz szósty z rzędu nie przegrała spotkania i nie jest do dobra wiadomość przed zbliżającym się spotkaniem w Legionowie.

Na górze tabeli kolejna roszada. Remis Radomiaka wykorzystała w Pruszkowie Warta i odzyskała fotel lidera 2 ligi. Po raz pierwszy w tym sezonie przegrał ŁKS, lecz jego czwarte-barażowe miejsce było przed weekendem i tak niezagrożone. Aż pięć drużyn zgromadziło już na swym koncie 14 punktów, budując w ten sposób bardzo silny środek tabeli.

Jeśli chodzi o ranking snajperów to Piotr Giel (GKS Bełchatów), Leândro (Radomiak Radom), Jewhen Radionow (ŁKS Łódź) i Mateusz Żebrowski (Legionovia Legionowo) wzięli się tym razem solidarnie do roboty. W ostatni weekend każdy z zawodników po razie trafił do siatki przeciwnika i cała czworka z dorobkiem 7 goli cały czas walczy o brązowe buty.

Kolejka 10
Data Gospodarze Wynik Goście
Znicz Pruszków
Warta Poznań
Stal Stalowa Wola
Radomiak Radom
GKS 1962 Jastrzębie
Wisła Puławy
Błękitni Stargard
Garbarnia Kraków
Gryf Wejherowo
Siarka Tarnobrzeg
ŁKS Łódź
Olimpia Elbląg
GKS Bełchatów
ROW 1964 Rybnik
MKS Kluczbork
KS Rozwój Katowice
Gwardia Koszalin
KS Legionovia Legionowo

Zdjęcie: Mina Pawła Kubiaka po meczu z Rozwojem mówi w zasadzie wszystko.

fot. Mirosław Szozda / http://mkskluczbork.pl