Legionovia – MKS: W oczekiwaniu na “nową miotłę”

Biało-niebiescy do Legionowa wyjadą już w piątek. Mimo tego, że trasę Kluczbork-Legionowo dziś przebyć można w niespełna 4 godziny, klub zadbał o to, by nasi zawodnicy mieli optymalne warunki do stawiania czoła Legionovii. – Ostatni rozruch zaplanowałem właśnie na piątkowe przedpołudnie. Na miejscu czeka nas ewentualnie jakiś spacerek i w dniu meczu trenować już nie będziemy – mówi Łukasz Ganowicz.

To właśnie on poprowadzi nasz zespół w sobotę, ponieważ tymczasowo zastąpił na stanowisku trenera Andrzeja Konwińskiego, który 25 września rozstał się z klubem. "Gana" zrobić musi zatem swoje, bowiem nazwisko nowego szkoleniowca MKS-u poznamy nie wcześniej niż z początkiem przyszłego tygodnia. Dobrą informacją póki co jest ta, która mówi o zerowym koncie pauz za żółte kartki. – W Legionowie na pewno nie zagra Marcin Niemczyk. Niestety "Mały" nie zdążył się w pełni doleczyć i nie będziemy ryzykować. Mam jeszcze kilka znaków zapytania odnośnie składu na to spotkanie, lecz o tym kto wsiądzie do autokaru zadecyduję po treningu – dodaje dotychczasowy drugi trener.

Ostatnie dokonania rywala budzą duży respekt. Legionovia fatalnie rozpoczęła nowy sezon, jednak po czterech porażkach z rzędu przyszło odbicie. Ekipa, którą od listopada 2016 roku prowadzi Mirosław Jabłoński od sześciu kolejek jest niepokonana, a wywalczone 14 punktów katapultowało legionowian na 6. miejsce w tabeli! Jeśli dodamy do tego znakomitą skuteczność Mateusza Żebrowskiego (7 goli), faworyt sobotniego starcia wyłania się dosyć wyraźnie.

Legionovia w 2 lidze znalazła się po raz pierwszy w sezonie 2014/2015 i jest na najlepszej drodze do powtórzenia swego wyczynu z ostatnich edycji rozgrywkowych. 11, 10, i 8 miejsce przez trzy ostatnie lata świadczą dobitnie o solidnym poziomie legionowskiej piłki, z której biało-żółto-czerwoni jak widać nie mają zamiaru rezygnować.

Hitami 11 kolejki jawią się zawody w Poznaniu i Radomiu. Na tych stadionach swój pojedynek na szczycie rozegra pierwsza drugoligowa czwórka. Nie inaczej będzie na dole tabeli. W obrębie miejsc 12-18 odbędą się aż trzy mecze, a ich rezultaty nie pozostaną bez wpływu na pozycję Kluczborka. To oczywiście w przypadku niepowodzenia w Legionowie. Jeśli nasi chłopcy poradzą sobie na tamtejszym Stadionie Miejskim, powinni opuścić czerwoną strefę.

Kolejka 11
Data Gospodarze Wynik Goście
ROW 1964 Rybnik
Gwardia Koszalin
KS Rozwój Katowice
Gryf Wejherowo
Garbarnia Kraków
Stal Stalowa Wola
Olimpia Elbląg
GKS Bełchatów
Siarka Tarnobrzeg
Błękitni Stargard
Wisła Puławy
Znicz Pruszków
KS Legionovia Legionowo
MKS Kluczbork
Warta Poznań
ŁKS Łódź
Radomiak Radom
GKS 1962 Jastrzębie

Zdjęcie: Sprowadzenie Dominika Kościelniaka bardzo ożywiło nasze poczynania pod bramką rywali.

fot. Mirosław Szozda / http://mkskluczbork.pl