Najgorsze za nami?

Sobotnia wygrana z Legionovią Legionowo pozwoliła biało-niebieskim wydostać się ze strefy spadkowej. Szału jednak nie ma i punktowo nasza drużna cały czas balansuje na granicy ryzyka. Miejmy jednak nadzieję, że najgorsze już za nią i więcej pod kreską się nasi chłopcy nie znajdą. Och, jakże przydałaby się nam przy okazji jakaś zwycięska seria!

Oprócz rzecz jasna ogólnego odprężenia, kibice MKS-u cały czas spekulują na temat personaliów nowego szkoleniowca, którego nazwisko powinniśmy poznać jeszcze w tym tygodniu. Ale, czy tak się stanie? – Nie chcemy w tej kwestii popełnić błędu, dlatego bardzo rozważnie pochodzimy do tematu. Oczywiście prowadzimy rozmowy z potencjalnymi kandydatami, ale sytuacja jest dynamiczna i raz jesteśmy bliżej, a raz dalej osiągnięcia porozumienia – wyjaśnia wiceprezes Wojciech Smolnik, który z ramienia klubu uczestniczy w negocjacjach.

Póki co za tzw. "nową miotłę" robi drugi trener Łukasz Ganowicz i są tacy, którzy najchętniej nie pozbawialiby go tej funkcji, choćby i do zimy. Niestety, związkowe przepisy nie dają takiej możliwości i pozwalają jedynie na zatrudnienie "strażaka" w trzech mistrzowskich spotkaniach, a brak wyboru szkoleniowca w tym okresie skutkować może karami finansowymi, na którzy klub zwyczajnie nie stać.

Delikatnie mówiąc 11. kolejka pewnej części ciała nie urwała. Na dwóch stadionach bramki nie padły, na trzech następnych piłka w siatce znalazła się tylko jeden raz, także dwa mecze zakończył się podziałem punktów. Z dużej chmury mały deszcz. Grająca miedzy sobą pierwsza czwórka zachowała status quo. Najbardziej pokrzywdzeni tej serii gier czuć się mogą zawodnicy z Jastrzębia Zdroju.

Gol Leandro po problematycznym rzucie karnym w doliczonym czasie gry, pozwolił Radomiakowi zachować pozycję wicelidera, a Brazylijczykowi dał samodzielne przodownictwo klasyfikacji snajperskiej 2 ligi.

Kolejka 11
Data Gospodarze Wynik Goście