MKS – ROW: Starzy znajomi naprzeciw siebie

Jeśli biało-niebiescy poradzą sobie w sobotę z ROW-em Rybnik, mogą wykonać poważny krok w okolice środka tabeli. Rywal ma tylko jeden punkt więcej i znajduje się na miejscu jedenastym. Podopieczni Łukasza Ganowicza, gdyż taka forma od kilkunastu dni obowiązuje, do najbliższego meczu przystąpią w możliwie najsilniejszym składzie osobowym.

Raport pionu medycznego mówi bez zająknięcia i sformułowanie "do grania!" stawia przy Marcinie Niemczyku, Tomaszu Górkiewiczu i Grzegorzu Kleemannie. Cała trójka z powodu urazów przed tygodniem pozostać musiała w domu i na stadionie w Legionowie nie wystąpiła. W naszej kadrze nie ma też zawodnika, który musiałby teraz odsiadywać regulaminową karę za żółte kartki.

Przeglądając piłkarskie zasoby rywala, na uwagę zwraca postać wciąż obecnego na placach boju Mariusza Muszalika. 38 lat i 311 występów w polskiej ekstraklasie mówi w zasadzie wszystko. 33-letni Mariusz Zganiacz ma ich "tylko" 177 i to bez wątpienia najbardziej doświadczona dwójka ROW-u. Mimo tego, w rybnickim klubie liczono na znacznie więcej. Kiedy ROW zapikował na 14. miejsce, z posadą trenera pożegnał się Piotr Piekarczyk.

Do czasu wyboru nowego szkoleniowca, gości po raz ostatni poprowadzi anonsowany już u nas, drugi trener, Roland Buchała. To także bardo dobry znajomy Marcina Fecia, trenera naszych bramkarzy. – Znamy się z najlepszych czasów Ruchu Zdzieszowice. Roland był dobrym napastnikiem, ale miał ze mną zawsze problemy, jeśli chodzi o strzelanie bramek na treningu. Mamy kontakt do dziś i jesteśmy dobrymi kolegami. Już teraz wysyłamy sobie "uprzejmości" przed tym meczem – wspomina "Feciu".

W ramach 12. kolejki odbędzie się tym razem 6 spotkań i wszystkie rozegrane zostaną 7 października. Ten siódmy i ósmy, w Bełchatowie oraz w Wejherowie, przełożone zostały na inny termin z powodu powołania zawodników GKS-u i Legionovii do kadry U-21. Ciekawie powinno być w Jastrzębiu i Łodzi. ŁKS bronić będzie pozycji barażowej, a beniaminek z Krakowa ją atakować. Układ sił tym razem nie zmieni się za wiele, ponieważ pierwsza trójka wypracowała sobie na razie nie zagrożoną niczym przewagę.

Kolejka 12
Data Gospodarze Wynik Goście
Stal Stalowa Wola
Siarka Tarnobrzeg
GKS 1962 Jastrzębie
Garbarnia Kraków
ŁKS Łódź
Wisła Puławy
Błękitni Stargard
KS Rozwój Katowice
Olimpia Elbląg
Warta Poznań
MKS Kluczbork
ROW 1964 Rybnik
Znicz Pruszków
Radomiak Radom
Gryf Wejherowo
KS Legionovia Legionowo
GKS Bełchatów
Gwardia Koszalin

Zdjęcie: Marcin Feć i Roland Buchała.

fot. Mirosław Szozda.