Bez kategorii

Tomasz Kulawik trenerem MKS-u Kluczbork!

48-letni Tomasz Kulawik został trenerem MKS-u Kluczbork. Umowę z nowym szkoleniowcem podpisano do końca czerwca 2018 roku, a zastąpił on na tym stanowisku Łukasza Ganowicza, który tymczasowo poprowadził biało-niebieskich w trzech ostatnich meczach.

To postać doskonale znana kibicom polskiej piłki. Jako piłkarz był wiodącą postacią „Białej Gwiazdy”. Rozegrał dla niej 348 oficjalnych spotkań w latach 1991-2002. Przez kilka sezonów był też kapitanem ekipy z Reymonta 22. Z krakowskim klubem zdobył mistrzostwo Polski w sezonach 1998/99 i 2000/01. Ma też w swoim dorobku Puchar Polski (2000/01) i Superpuchar Polski (2001). Na poziomie ekstraklasy występował jeszcze w Zagłębiu Sosnowiec i Ruchu Chorzów.

Jako szkoleniowiec pracował w Wiśle w latach 2005-2013. Najpierw był opiekunem rezerw, następnie Młodej Ekstraklasy i wreszcie pierwszego zespołu. Seniorów Wisły prowadził w sumie trzykrotnie, ale dwa razy epizodycznie. W rundzie jesiennej sezonu 2005/2006 po zwolnieniu Jerzego Engela, z kolei w sierpniu 2010 roku po odejściu Henryka Kasperczaka. W październiku 2012 roku do dymisji podał się Michał Probierz, a Kulawik dostał szansę pracy do końca sezonu 2012/2013.

Ostatnim klubem, w którym pracował trener Kulawik było trzecioligowe Podhale Nowy Targ. Z klubem tym rozstał się 25 września br., sam rezygnując z posady. Wcześniej na szczeblu centralnym był coachem Okocimskiego Brzesko, ale po tym jak klub na początku 2016 roku wycofał się z drugoligowych rozgrywek, powrócił w rodzinne strony i związał się z Przebojem Wolbrom. Jeszcze w tym roku objął Olimpię Zambrów, w której pracował od marca do czerwca, a którego w lipcu zastąpił… Mirosław Dymek.

Jeszcze dziś nowy szkoleniowiec spotka się z drużyną. Więcej informacji o jego zatrudnieniu, rozpoczęciu pracy i koncepcji na najbliższe mecze pojawi się na naszych łamach w środę. 

Pana Tomasza serdecznie witamy przy Sportowej i wiążąc z nim spore nadzieje, życzymy mu zrealizowania celu postawionego mu przez zarząd MKS-u Kluczbork!

fot. http://mkskluczbork.pl