Trener punktuje, Kojder debiutuje

Podsumowanie ostatniej kolejki w 2 lidze wypada rozpocząć od gratulacji. Należy złożyć je trenerowi Tomaszowi Kulawikowi. Nowy coach biało-niebieskich wywalczył w sobotę pierwszy punkt dla naszego klubu i wielka szkoda, że wśród "dogłębnej analizy" meczu z Gryfem Wejherowo popełnianej na klubowym forum, całkowicie przeoczono ten fakt. My pamiętaliśmy. Dziękujemy zatem za to jedno oczko i przyjmiemy je jako wróżbę kolejnych, już zwycięskich meczów!

Po raz pierwszy w tym sezonie na placu gry zameldował się Michał Kojder. Już w momencie kiedy "Kojdi" grzał się do zmiany Damiana Warchoła, na trybunach rozległy się oklaski. Skończyłoby się zapewne euforią, gdyby nasz sympatyczny napastnik zaliczył klasyczne "wejście smoka". Półroczny rozbrat z piłką i poważna kontuzja zerwania więzadeł w kolanie to jednak nie angina. Michał zawody zakończył z żółtą kartką, i bardzo dobrze. Prowadzący zawody Marcin Szrek z przepychających się zawodników wybrał akurat jego, a mógł np. Donatasa Nakrośiusa, który stał obok. Wówczas MKS do Błękitnych Stargard pojechałby bez czterech podstawowych graczy.

Anons 15 serii gier zakończyliśmy przysłowiem: gdzie dwóch się bije… Mieliśmy nosa. Niedzielny remis Radomiaka z Wartą wywindował na lidera tabeli drużynę z Jastrzębia. Oczywiście największy w tym udział mieli ci ostatni, którzy pokonali na wyjeździe Legionovię. Szalone zwody rozegrano w Puławach. Bełchatów prowadził tam już 2:0 i "witał się z gąską". Jak skończyła się ta opowieść obejrzeć można poniżej. Dodajmy tylko, że to najwyższy bramkowy wynik rundy jesiennej i jak widać zbliżający się nad Polskę orkan "Grzegorz" potrafił nadmuchać trochę goli.

Kolejka 15
Data Gospodarze Wynik Goście
KS Legionovia Legionowo
GKS 1962 Jastrzębie
Garbarnia Kraków
Olimpia Elbląg
Siarka Tarnobrzeg
ŁKS Łódź
Gwardia Koszalin
Błękitni Stargard
KS Rozwój Katowice
Znicz Pruszków
Wisła Puławy
GKS Bełchatów
ROW 1964 Rybnik
Stal Stalowa Wola
MKS Kluczbork
Gryf Wejherowo
Radomiak Radom
Warta Poznań

Zdjęcie: Michał Kojder już kopie.

fot. Mirosław Szozda / http://mkskluczbork.pl