Pociąg odjeżdża, życie…

Przedostatnia kolejka rundy jesiennej w 2 lidze "wyklarowała" tabelę. Mimo tego, że w tym roku rozegrane zostaną jeszcze dwa spotkania akonto wiosny 2018, to w regularnej, pierwszej części rozgrywek, nic się już nie zmieni. Niestety, bez względu na wynik najbliższego meczu ze Stalą Stalowa Wola, biało-niebiescy tę część sezonu zakończą w strefie spadkowej. Pociąg zaczyna odjeżdżać. "Czerwoną latarnię" od "grupy środka" dzielą już bowiem 4 punkty. Tak samo dzieje się w czubie klasyfikacji, w której Jastrzębie, Warta, ŁKS i Radomiak wyraźnie odskoczyły od reszty stawki.

16 seria gier była dość specyficzna. Aż sześć razy padł rezultat 1:0, lecz to tylko statystyczny wymiar podsumowania. Wygrana taka daje tyle samo oczek, co zwycięstwo np. 5:0, a rozstrzygnięcia sobotnio-niedzielne podkreślają tylko fakt, że nikt nie zamierza rezygnować z walki o szczebel centralny i pogodził się już ze spadkiem. Na głębsze ogarnięcie – co tu dużo mówić – bardzo nieudanego piłkarskiego etapu naszego klubu przyjdzie jeszcze czas. Na razie wystarczyć nam musi komentarz jednego z fanów MKS-u zamieszczony na klubowej stronie Facebook-a, a który pozwoliliśmy sobie przytoczyć w całości i zadedykować przede wszystkim tym, którym brak wygranych naszej drużyny wyraźnie reguluje poziom dopaminy.

"Pieniądze nie grają i nie są jedynym wymiernym czynnikiem sukcesu w piłce. W przeciwnym razie Arabia Saudyjska byłaby mistrzem świata co cztery lata. Wydaje mi się, że nam w Kluczborku wiele się „wydaje”, życie natomiast później weryfikuje i potwierdza, że nam się tylko tak wydawało. To dotyczy wszystkich. Piłkarzy, działaczy, kibiców. Dziwne to, bo przecież były sukcesy i klub w 2 lidze w takich okolicznościach „przyrody”, też uważam za spory sukces. Jak to jest, że raz się udaje, a raz prowadzi do katastrofy i upadku? Życie."

Kolejka 16
Data Gospodarze Wynik Goście
GKS 1962 Jastrzębie
ROW 1964 Rybnik
Błękitni Stargard
MKS Kluczbork
Warta Poznań
Garbarnia Kraków
ŁKS Łódź
KS Rozwój Katowice
Wisła Puławy
Radomiak Radom
GKS Bełchatów
Gryf Wejherowo
Znicz Pruszków
KS Legionovia Legionowo
Olimpia Elbląg
Siarka Tarnobrzeg
Stal Stalowa Wola
Gwardia Koszalin

Zdjęcie: Kacper Majchrowski w Stargardzie znów zagrał dobrze, ale co z tego, skoro i tak wyciągnął piłkę z siatki.

fot. Mirosław Szozda /mkskluczbork.pl