- PIERWSZA DRUŻYNA

2 liga zakończyła tegoroczne granie. Było radośnie i jest nadzieja

Tegoroczne granie w piłkę na drugoligowym poziomie dobiegło końca. 19. kolejka była drugą, która napoczęła rundę rewanżową. Ta rozpocznie się w pierwszym tygodniu marca 2018 i będzie zwiastunem bardzo ciekawej piłkarsko wiosny. Drugoligowy peleton ma wprawdzie samotnego lidera, ale to, co dzieje się za plecami GKS-u 1962, już dziś budzić musi nadchodzącą falę emocji.

Wyniki ostatniej serii gier spowodowały, że oprócz rewelacyjnego beniaminka z Jastrzębia, w walce o awans w pierwszym szeregu pozostaje jeszcze pięć klubów. Prawdziwie wiosenny, radosny i zarazem szalony futbol pokazali w niedzielę zawodnicy Olimpii i ROW-u. 6:3 na korzyść gospodarzy to najwyższy bramkowy wynik w tym sezonie, a przebiegu spotkania nie rozrysowałby żaden twórca opowieści z dreszczykiem. To właśnie wygrana Olimpii, ale także Siarki nad Radomiakiem, zamieszały układem grupy pościgowej. Temu ostatniemu nie pomogło nawet trafienie Brazylijczyka Leandro, który z dorobkiem 13 goli najbliższe dwa i pół miesiąca spędzi w fotelu lidera klasyfikacji snajperskiej.

Biało-niebiescy "zgodnie z tradycją" zremisowali swój pożegnalny mecz i podtrzymali trend, w którym poruszali się o lipca br. Dziesiąty podział punktów to najwięcej wśród wszystkich uczestników 2 ligi i prosta odpowiedź na pytanie: dlaczego MKS znalazł się w strefie spadkowej? Sytuacja naszej drużyny jest zła, ale nie jest tak tragiczna, aby za rok znów nie cieszyć się z uczestnictwa w szczeblu centralnym rozgrywek, tym bardziej, że…

– Pierwszy raz w tym sezonie wracam dumny, że jestem z Kluczborka i że jestem kibicem MKS-u! Da się, tylko dlaczego dopiero teraz?- tak na klubowej stronie Facebook-a napisał wiceprezes Wojciech Smolnik, dając nam wszystkim nadzieję na lepsze czasy. Zanim te nadejdą, nasz klub czeka najpierw prawdziwa burza mózgów. Mamy na myśli walne nadzwyczajne zebranie członków, które odbędzie się 5 grudnia. Później nastąpić musi czas decyzji. Ktoś, kto choć trochę interesuje się naszym klubem, doskonale zdaje sobie sprawę, że bez mian sportowo-organizacyjnych Kluczbork może mieć ogromne kłopoty z pozostaniem w 2 lidze.

Kolejka 19
Data Gospodarze Wynik Goście
Garbarnia Kraków
1:1
GKS Bełchatów
Stal Stalowa Wola
0:2
Błękitni Stargard
GKS 1962 Jastrzębie
3:0
Gryf Wejherowo
Warta Poznań
2:0
KS Legionovia Legionowo
Wisła Puławy
1:0
KS Rozwój Katowice
Znicz Pruszków
1:1
MKS Kluczbork
Gwardia Koszalin
0:1
ŁKS Łódź
Olimpia Elbląg
6:3
ROW 1964 Rybnik
Radomiak Radom
1:2
Siarka Tarnobrzeg

Zdjęcie: Listopadowe przebudzenie Damiana Warchoła to także jedna z dobrych jaskółek najbliższej wiosny.

fot. Mirosław Szozda /mkskluczbork.pl