MŁODZIEŻ

Lewandowski na testach w Górniku Zabrze

Dominik Lewandowski z kadry juniorów starszych przebywa na testach w Górniku Zabrze.18-latek o najbardziej znanym piłkarskim nazwisku w Polsce ma już za sobą pierwszy mecz kontrolny, w którym lider LOTTO Ekstraklasy w grze wewnętrznej pokonał zespół złożony z takich właśnie graczy (5:3).

Historia młodzieżowego pomocnika jest dosyć ciekawa. Urodzony w Oleśnie zawodnik przygodę z piłką zaczynał w LZS-ie Prosna Zdziechowice. Stamtąd trafił do MKS-u Kluczbork i w 2014 roku pojechał na testy do Ruchu Chorzów. Załapał się do tamtejszej akademii piłkarskiej i przy Cichej spędził prawie trzy lata. Będąc cały czas piłkarzem Prosnej, już w trakcie rundy jesiennej br., powrócił na Sportową i zasilił ekipę Dariusza Surmińskiego.

Kto wie, czy zabrzańskie testy nie będą stanowić przełomu w jego potencjalnej karierze. Powodzenia „Lewy”!

fot. Elżbieta Pelc /mkskluczbork.pl