- PIERWSZA DRUŻYNA

Jan Furlepa trenerem MKS-u Kluczbork

Jan Furlepa poprowadzi MKS Kluczbork podczas wiosennej rundy rewanżowej w 2 lidze. 61-letni szkoleniowiec zastąpił na tym stanowisku Tomasza Kulawika, który z naszym klubem rozstał się 6 grudnia. To już czwarta w bieżącym sezonie roszada na trenerskiej ławie. Przypomnijmy, że biało-niebiescy do rozgrywek przystąpili pod batutą Andrzeja Konwińskiego. Pomiędzy 25 września a 17 listopada walczyli o ligowe punkty posyłani w bój przez drugiego trenera Łukasza Ganowicza.

Furlepa w środowisku piłkarskim znany był głownie jako "wieczny asystent". W roli drugiego trenera na boiskach ekstraklasy stał u boku Jacka Zielińskiego w Piaście Gliwice, Odrze Wodzisław Śląski, Groclinie Grodzisk Wielkopolski i Polonii Warszawa. Ryszardowi Wieczorkowi pomagał w Piaście Gliwice. Z Dariuszem Kubickim i Robertem Podolińskim współpracował w Podbeskidziu Bielsko-Biała. W roku 2000 z kolei, sprawował funkcję asystenta trenera Franciszka Krótkiego w Odrze Opole.

To właśnie z klubem ze stolicy Opolszczyzny osiągnął najwięcej, pracując już wyłącznie na swoje konto i są to jego ostatnie dokonania. Najpierw wyprowadził OKS z 3 ligi opolsko-śląskiej, by z marszu awansować na zaplecze ekstraklasy. Po zakończeniu sezonu 2016/2017 dosyć nieoczekiwanie rozstał się z Oleską. W swoim CV ma także awans do 2 ligi z zespołem ROW-u Rybnik, a działo się to w latach 2010-2011.

Kontrakt z nowym szkoleniowcem zawarto do końca 2018 roku.

Trenera Furlepę serdecznie witamy przy Sportowej i życzymy mu spełnienia wszystkich pokładanych w nim nadziei!

fot. /mkskluczbork,pl