- PIERWSZA DRUŻYNA

Daniel Kokosiński i Grzegorz Żmija dołączyli do sztabu szkoleniowego

32-letni Daniel Kokosiński i 46-letni Grzegorz Żmija, znaleźli się w nowym sztabie szkoleniowym MKS-u Kluczbork. Pierwszy pełnił będzie rolę trenera asystenta Jana Furlepy, drugi zajmie się trenerką bramkarzy. Przypomnijmy, że do końca roku 2017, na stanowiskach tych pracowali Łukasz Ganowicz i Marcin Feć.

Obaj szkoleniowcy z niejednego pieca chleb jedli. Kokosiński jeszcze dwa lata temu widniał w kadrze drugoligowej Kotwicy Kołobrzeg, jako grający trener. Pochodzący z Raciąża obrońca ma na swoim koncie trzy występy w polskiej ekstraklasie, w barwach Polonii Warszawa. Oprócz tego reprezentował Wisłę Płock, Znicz Pruszków i Bałtyk Gdynia. 13 listopada 2016 roku został tymczasowym trenerem zespołu znad morza, a w lipcu ubiegłego roku, po spadku Kotwicy do 3 ligi, objął stery na trenerskiej ławie.

Żmija to legenda śląskiej piłki nożnej. Bramkarz urodzony w Zgorzelcu, z różnymi przerwami spędził w Polonii Bytom blisko 12 lat, gdzie udało mu się 8 razy zagrać w polskiej elicie. Ostatnim jego klubem, w którym stał między słupkami, był Ruch Radzionków. Tam też rozpoczął trenerkę golkiperów, a kolejnymi przystaniami w karierze coacha bramkarzy stawały się po kolei: Pogoń Szczecin, Skra Częstochowa, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Wigry Suwałki i wspomniana już Kotwica Kołobrzeg.

Obu trenerów serdecznie witamy przy Sportowej i życzymy im sportowej realizacji ze skutkiem pozytywnym dla naszej drużyny!

fot. /mkskluczbork.pl