WOKÓŁ KLUBU

MKS pobiegnie w finale Orkiestry

MKS Kluczbork włączył się w 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W bieżącym roku wszystkie imprezy w mieście odbędą się na rynku, ale nie tylko. Zawodnicy naszego drugoligowca wezmą udział w biegu na 3,5 kilometra, wraz z Kluczborska Grupa Biegową i Morską Grupą "Foczka", którego trasa ułożona została w kształcie serca oraz rozdawać będą klubowe upominki dla jego uczestników. 

WOŚP zagra już w najbliższą niedzielę, 14 stycznia, a pieniądze zbierane będą na "wyrównanie szans w leczeniu noworodków”. Przypomnijmy, że szpital powiatowy w Kluczborku otrzymał w tym roku od fundacji Jerzego Owsiaka kolejne sprzęty medyczne na oddział dziecięcy: 28 łóżek szpitalnych, nowy aparat USG oraz pulsoksymetr.

W ubiegłym roku Kluczbork zebrał w sumie aż 44 600,99 zł (ponad 5 tysięcy zł więcej niż rok wcześniej). W innych sztabach w powiecie też pobite zostały rekordy: w Byczynie – 13 387,17 zł (ponad 3 tysiące zł więcej), w Wołczynie 5750 zł (tysiąc zł więcej). Razem dało to rekordową kwotę 63 738,16 zł.

Do zobaczenia na finale!