PIERWSZA DRUŻYNA

Sparingowe „step by step”. „Zdzichy” kolejnym rywalem

– Różne są szkoły i metody przygotowań do meczów mistrzowskich. Moja polega na graniu w piłkę, stąd tyle gier kontrolnych w okresie zimowym – odpowiada trener Jan Furlepa, pytany o mnogość sparingowych rywali i częstotliwość rozgrywanych test-meczów.

Już w najbliższą środę przed biało-niebieskimi tegoroczny sprawdzian nr 3, a za przeciwnika stanie występujący na boiskach 3 ligi Ruch Zdzieszowice. Mecz odbędzie się w Stobrawie, na sztucznym placu gry, o godzinie 17.00. Choć to tylko sparing, spotkanie niesie ze sobą kilak dodatkowych smaczków.

Gości po raz drugi w życiu poprowadzi Łukasz Ganowicz, któremu w roli II trenera i szkoleniowca bramkarzy zarazem, pomagać będzie Marcin Feć. Obaj bardzo niedawno rozliczyli się ze sprzętu przy Sportowej i dziś stanowią o sile sztabu szkoleniowego "Zdzichów".

W kadrze Ruchu z kolei znalazł się wypożyczony do MKS-u na rundę jesienną Dawid Wolny. Napastnik Odry Opole najbliższe pół roku spędzi przy Rozwadzkiej i widocznie tamtejszy klimat zaczyna mu służyć. Wolny zdobył bowiem jedną z trzech bramek dla swojego zespołu w inaugurującym przygotowania zdzieszowiczan sparingu, ze znanym nam już LZS-em Agroplon Głuszyna. 

Nasza drużyna na mecz przybędzie prosto z Bogdańczowic, gdzie skoszarowana szlifuje formę na rundę rewanżową. W składzie biało-niebieskich na środowe zawody powinniśmy zobaczyć minimum dwóch nowych zawodników. Jak zapowiada wiceprezes klubu Wojciech Smolnik, do końca tygodnia klubowy serwis nie powinien narzekać na brak nowinek. Czyżby pierwsze w tym roku ruchy transferowe?

Zdjęcie: Dawid Wolny bardzo szybko powróci do Kluczborka, tym razem w ekipie kontrolnego przeciwnika.

fot. /mkskluczbork.pl