PIERWSZA DRUŻYNA

Sparingowy półmetek ze Stalą Brzeg

Starcie z wiceliderem grupy III 3 ligi przekroczy półmetek gier kontrolnych, jakie nasz sztab szkoleniowy zakontraktował w zimowym okresie przygotowawczym. Drużyna doskonale nam znanego z występów przy Sportowej Marcina Nowackiego także regularnie sparuje. Przed tygodniem brzeżanie przegrali w Katowicach z Rozwojem 1:2. Wcześniej rozprawili się z wrocławskim reprezentantem okręgówki Czarnymi Jelcz-Laskowice 7:2, a na inaugurację przeszli obustronne (5:5) bombardowanie z rezerwami Śląska Wrocław. 

Do kadry gości powrócił po półrocznym pobycie w MKS-ie wychowanek Stali Wojciech Kochański. Ofensywnym nabytkiem w talii trenera Krystiana Pikausa został niedawno Aleksander Januszkiewicz, zawodnik mający na swym koncie występy na boiskach 2 ligi (Polonia Bytom, Gwardia Koszalin).

Biało-niebiescy już oficjalnie przystąpią do najbliższego meczu z Kamilem Jonkiszem i Hubertem Antkowiakiem, którzy w minionym tygodniu przestali być zawodnikami testowanymi i podpisali półroczne kontrakty wypożyczenia. Ponieważ sytuacja zdrowotna w naszej drużynie jest dynamiczna, ostateczną obsadę sobotniego spotkania poznamy tuż przed godziną 10.00 (początek meczu).

Na liście kandydatów do gry po kontuzji znalazł się Marcin Niemczyk. Piątkowy solenizant tak raportuje stan swojej formy: – Dzisiaj zadecydujemy z trenerem czy zagram, a jeśli tak, to w jakim wymiarze czasowym. W tym tygodniu już normalnie trenowałem z drużyną. Żeby nie zapeszać, to powiem tylko, że wszystko idzie w dobrym kierunku i mam nadzieję, że tak zostanie do meczu z ŁKS-em Łódź i będę sprawny na 200 procent.

Pierwotnie 3 lutego nasza drużyna stoczyć miała dwumecz i zagrać na dwa składy, najpierw ze Stalą, a po dwóch godzinach z Ruchem Zdzieszowice. Ostatecznie uzgodniono, że tej zimy ze "Zdzichami" nie będziemy się już mierzyć, podobnie jak z RKS-em Radomsko. Zaktualizowany plan meczów sparingowych znajduje się tutaj: http://mkskluczbork.pl/news/article/zimowy-plan-sparingow-przyklepany.

Zdjęcie: Kamil Jonkisz grał już przeciwko GKS-owi 1962 Jastrzębie. 

fot. /mkskluczbork.pl