PIERWSZA DRUŻYNA

Kandydat do awansu lepszy w kontrolnych derbach

Sobotni mecz mimo dosyć wczesnej pory toczył się w szybkim tempie. Lepsze wrażenie sprawiali goście, którzy w przeciągu dwóch kwadransów zdobyli dwa gole. Najpierw dośrodkowanie z rzutu wolnego na bramkę zamienił głową Krzysztof Zaremba, a podwyższył pięknym uderzeniem pod poprzeczkę Tomasz Gajda.

Biało-niebiescy mogli odpowiedzieć niemalże natychmiast. Już 60 sekund po trafieniu Zaremby doskonałą okazję zmarnował Hubert Antkowiak, który spudłował z 7 metrów. Chwilę później szanse na prawej stronie dostał Paweł Baraniak, lecz na drodze stanął mu golkiper Stali.

– To my powinniśmy prowadzić, a przegrywamy. Lepszych okazji w meczu może nie być! – mówił w przerwie do swych podopiecznych trener Jan Furlepa. W 29 minucie, po kolejnym kornerze, MKS złapał kontakt. Piłkę bitą na krótki słupek, po nodze jednego z obrońców do siatki skierował Paweł Gierak, i tak zakończyło się pierwsze 45 minut.

Stan sparingu wyrównał się w 59 minucie. Swojego pierwszego gola dla naszych barw zdobył zakontraktowany w ostatnią środę Kamil Jonkisz, wykorzystując dobry kros Kamila Nitkiewicza. Trzecioligowa ekipa prowadzona przez Krystiana Pikausa nie rezygnowała.

Znów dał nam się we znaki Zaremba, kopiując swój wyczyn z pierwszej odsłony, a dwie bramki różnicy wróciły do brzeżan za sprawą Dawida Lipińskiego. Ten ostatni pewnie wykonał rzut karny po faulu Donatasa Nakrośiusa i kluczborski sprawdzian numer pięć przeszedł do historii.

Sparing: MKS Kluczbork – Stal Brzeg 2:4 (1:2)

Bramki: Paweł Gierak 26', Kamil Jonkisz 59' – Krzysztof Zaremba 12' (głową), Tomasz Gajda (22'), Krzysztof Zaremba 79' (głową), Dawid Lipiński 85' (karny)

MKS: Majchrowski (46. Kleemann) – Górkiewicz (46. Skoczylas) – Nakrośius (46. zawodnik testowany), Gierak (46. Brodziński) – zawodnik testowany (46. Nitkiewicz) – Kubiak (46. Zieliński), Glanowski (46. Nykiel), Bodziony (46. Fedota), Baraniak (46.Reisch) – Deja (60. zawodnik testowany) – Antkowiak (46. Jonkisz).

Stal: (skład wyjściowy + rezerwowi) Amin Stitou (46 Piotr Szermach) – Jakub Żmuda, Michał Sikorski, Wojciech Kochański, Michał Maj, Tomasz Gajda, Kamil Zalewski, Dominik Bronisławski, Marcin Nowacki, Maciej Szymkowiak, Dawid Lipiński, Bartłomiej Kolanko, Krzysztof Zaremba.

Zdjęcie: Paweł Gierak zdobył kontaktowego gola meczu z Stalą.

Trening indywidualny: Orłowicz, Niemczyk, Kojder.