PIERWSZA DRUŻYNA

Z Odrą na KKS-ie? Jest taka możliwość, jest też warunek

– Jeśli warunki pogodowe na to pozwolą, to jesteśmy w stanie tak przygotować boisko z naturalną nawierzchnią, aby najbliższy sparing z Odrą Opole odbył się w Kluczborku, na stadionie KKS-u. Płyta boiska musi zostać odpowiednio wypiaskowana i muszą w ciągu tygodnia panować dodatnie temperatury. Jeśli się to nie uda, zagramy tak jak planowaliśmy, w Opolu, w Centrum Sportu. Organizacja spotkania na głównej płycie naszego stadionu nie wchodzi póki co w rachubę – mówi dyrektor MKS-u Robert Płaczkowski.

Przygotowanie placu gry do sparingowych derbów Opolszczyzny to zadanie kluczborskiego OSiR-u, na który w tej kwestii zawsze można liczyć, a który na bieżąco monitoruje stan pogody i „pilnuje” zimowych stanu placów do gry przy Sportowej. Z takiego ewentualnego obrotu sprawy zadowolony jest trener Jan Furlepa.

– Im szybciej wejdziemy na naturalny plac gry, tym lepiej, dlatego zaproponowaliśmy takie rozwiązanie Odrze i będziemy w kontakcie z trenerem Smyłą, który wyraził zgodę na taką zamianę i jest gotów do nas przyjechać. Bardzo zależałoby mi na tym, żeby nasze dwa ostatnie sparingi rozegrać w warunkach najbardziej zbliżonych do tych, jakie czekać nas mogą w pierwszym meczu z ŁKS-em – mówi szkoleniowiec biało-niebieskich.

Jak w powyższym temacie wypowiada się popularna „Pogodynka”? Najbliższe 6 dni powinny sprzyjać przygotowaniom do „naturalnego” starcia Odra – MKS. Temperatura oscylować powinna w okolicach zera, nieznacznie wahając się pomiędzy wartościami dodatnimi w dzień i lekkim minusami w nocy. Mecz zaplanowano na najbliższą sobotę, na godzinę 10.00.

Zdjęcie: Czy testem ze Ślęzą Wrocław nasza drużyna pożegnała się już ze sztuczną trawą?

fot. /mkskluczbork.pl