PIERWSZA DRUŻYNA

MKS – ŁKS w TVP3

Zapadły wstępne uzgodnienia dotyczące bezpośredniej relacji z meczu MKS Kluczbork – ŁKS Łódź. Inaugurację rundy jesiennej w 2 lidze zamierzają na żywo pokazać TVP3 Opole i TVP3 Łódź. Już wcześniej z powodu uroczystości związanych z biegiem ulicznym “Tropem Wilczym”, spotkanie przeniesiono na piątek, 2 marca.

– To prawda, rozmawiałem już w tej sprawie z TVP3 Opole i jedyne co musielibyśmy zrobić, to przesunąć godzinę rozpoczęcia spotkana na 16.30. Infrastruktura naszego stadionu jest przygotowana do transmisji telewizyjnych. W 1 lidze nie mieliśmy okazji z niej skorzystać, dlatego zainteresowanie mediów meczem z ŁKS-em musi cieszyć. Jedyne, czego należy się obawiać, to odwleczenie pierwszej w tym roku kolejki. Jak spoglądam na dwutygodniową prognozę pogody, to ciarki mnie przechodzą po ciele. Tak ma być zimno –  mówi wiceprezes Wojciech Smolnik.

– TVP3 Opole na przestrzeni ostatnich dwóch lat wyspecjalizowała się w realizacjach sportowych. Za nami spore doświadczenia piłkarskie w 2 lidzie (ośrodek transmitował kilka spotkań Odry Opole – przyp. red.). Teraz pora na Kluczbork. Połączymy swój potencjał z TVP3 Łódź, aby dla kibiców powstał jeszcze lepszy produkt – mówi dyrektor TVP3 Opole Mateusz Magdziarz.

Od razu nasuwa się pytanie, czy na tej inauguracyjnej transmisji ze Sportowej skończy się telewizyjna ofensywa z meczów biało-niebieskich? – Będziemy analizować rozkład gier MKS-u i niewykluczone, że wybierzemy się z klubem gdzieś w Polskę. Nasze doświadczenia pokazują, że największą gratką dla kibiców są właśnie transmisje spotkań wyjazdowych – zaznacza tajemniczo szef opolskiego ośrodka TVP3.
fot. /mkskluczbork.pl