PIERWSZA DRUŻYNA

Mroźny sprawdzian na remis

Oba zespoły jakby na przekór aurze prowadziły w piątek bardzo żwawe zawody. Im więcej było pod kreską na termometrze, tym gra w Stobrawie była szybsza, krążyło więcej podań, a i pojedynków jeden na jeden nie brakowało.

Początek należał do MKS-u, który bardzo szybko objął prowadzenie. Składną akcję naszej drużyny zamknął na lewej stronie Marcin Niemczyk. Kilkadziesiąt sekund późnej "Mały" znów stanął przed szansą, ale trochę zwlekał i skończyło się na 50 procentowej tego dnia skuteczności.

Goście nieźle operowali futbolówką szczególnie w środku pola, i tam tak naprawdę rozgrywał się cały mecz. Skra oddała w tej części gry jeden celny strzał na naszą bramkę, który świetnie wypiąstkował sprawdzany już po raz kolejny 19-letni Patryk Grejber z Lechii Tomaszów Mazowiecki. Częstochowianie unikali także spięć pod własną bramką, dlatego MKS strzeleckich okazji już w pierwszej połowie już nie wypracował.

Druga odsłona to przede wszystkim zupełnie inny skład biało-niebieskich, ale i podwyższenie prowadzenia po ciekawie rozegranym rzucie rożnym. W 71 minucie przy chorągiewce ustawił się Sebastian Deja, zaadresował piłkę do Huberta Antkowiaka, którego poprawił głową Kamil Jonkisz.

W drugich 45 minutach nasi chłopcy nie opuszczali praktycznie połowy rywala. Kolejnych okazji do zdobycia następnego gola jednak zabrakło, co nie znaczy, że nasi chłopcy obijali się, gdyż mieli tak naprawdę spotkanie pod kontrolą. W końcówce ekipa spod Jasnej Góry wykazała więcej determinacji. Najpierw wynik poprawił Damian Nowak, skutecznie egzekwując rzut wolny bezpośredni, zaś na krawędzi 90 minuty rezultat ustalił Marcin Kowalski.

Sparing: MKS Kluczbork – Skra Częstochowa 2:2 (1:0)

Bramki: 4' Marcin Niemczyk, 71' Kamil Jonkisz (głową) – 86' Damian Nowak (wolny), 89' Marcin Kowalski

MKS: Grejber (46. Garncarek) – Skoczylas (46. Górkiewicz), Klepczyński (46. Nakrośius), Gierak (46. Brodziński), Kubiak (46. Nitkiewicz) – zawodnik testowany (46. Lucjan Zieliński), Glanowski (46. Bodziony), Nykiel (46. Deja), zawodnik testowany (46. Baraniak) – Niemczyk (46. Antkowiak) – Reisch (46. Jonkisz)

Trening indywidualny: Majchrowski, Kleemann, Orłowicz, Kojder

Zdjęcie: Adrian Klepczyński walczy z Piotrem Noconiem.

fot. /mkskluczbork.pl