MŁODZIEŻ

Juniorzy starsi na ostatniej prostej zimowych przygotowań

Juniorzy starsi swoje przygotowania do piłkarskiej wiosny w Opolskie Lidze Juniorów rozpoczęli 5 stycznia. Trener Dariusz Surmiński ma do swojej dyspozycji aktualnie 16 zawodników.

– Może to mało, ale zawsze mogę sięgnąć po juniorów młodszych. Niektórzy z nich dają mi mocny sygnał, żeby brać ich pod uwagę i na pewno dostaną swoją szansę – mówi szkoleniowiec „Starszych”.

Oprócz treningów, jego ekipa gra także regularnie spotkania kontrolne, a za przeciwników wybiera sobie seniorskie kluby z rozgrywek opolskich. Do tej pory nasi juniorzy przegrali z LZS-em Gronowice (4 liga) 2:4, w identycznym stosunku ulegli Orłowi Mroczeń (klasa okręgowa), zremisowali z Polonią Wołczyn (klasa A) 2:2 oraz pokonali dwa zespoły z klasy B – Motor Praszka 3:1 oraz LZS Żytniów 11:1.

– Jak widać osiągamy różne wyniki, w zależności od stopnia trudności przeciwnika. Cieszy mnie dobra, równa gra chłopaków oraz to, że na listy strzelców wpisywali się praktycznie wszyscy piłkarze – podsumowuje sparingowe spotkania pan Darek.

Swoją dobrą dyspozycję snajperską potwierdza zimą Dastin Knopik (na zdjęciu). Przypomnijmy, że nasz zawodnik, z liczbą 20 zdobytych goli, przewodzi klasyfikacji strzelców całej OLJ. Bramki dla biało-niebieskich zdobywali też skuteczni jesienią – Dawid Slimak, Dominik Lewandowski, Szymon Setlak i Szymon Witos.

Ten ostatni wiosną zagra na wypożyczeniu we wspomnianych wyżej Gronowicach. W kadrze zostanie za to Lewandowski, który pukał już do bram pierwszej drużyny. Kadra naszego zaplecza wzmocni się także o Miłosza Koniecznego.

– To chłopak, który rok grał już u nas. Interesował się nim także Śląsk Wrocław, ale transfer nie doszedł do skutku. Miłosz pochodzi z Opatowa i tam występował przez ostatnie pół roku. Był też sprawdzany w pierwszej drużynie podczas sparingu z Polonią Bytom – cieszy się coach juniorów.

Przed naszą juniorką jeszcze dwa zimowe sprawdziany, ale już z rówieśnikami. Ostatnimi sparing-partnerami MKS-u będą Stradom Częstochowa oraz Śląsk Wrocław. Pierwszy w tym roku mecz o ligowe punkty nasi chłopcy zagrają 17 marca w Krapkowicach, z miejscowym KS-em. W tabeli biało-niebiescy plasują się na miejscu 4., z dorobkiem 24 punktów i wiosną zapowiadają walkę o „pudło”.

fot. Elżbieta Pelc /mkskluczbork.pl