WOKÓŁ KLUBU

Marcegaglia Polska i MKS Kluczbork podpisały umowę o współpracy

Do końca bieżącego roku, MKS Kluczbork wspierać będzie Marcegaglia Polska. Z ramienia nowego partnera klubu umowę o współpracy podpisał członek zarządu Krzysztof Guglas.

– Umowa z Marcegaglią, to także wspólna organizacja imprez sportowo-rekreacyjnych dla mieszkańców Kluczborka. Zawarliśmy też opcję jej przedłużenia po 2018 roku – cieszy się prezes MKS-u Kluczbork Waldemar Sosin, który parafował porozumienie.

Marcegaglia jest włoską grupą przemysłową, która zajmuje czołową pozycję na europejskich i światowych rynkach wyrobów ze stali. Przetwarzając rocznie 5,6 mld ton stali i uzyskując obroty rzędu 5 mld euro, firma Marcegaglia stała się jednym z najpotężniejszych graczy na światowym rynku wyrobów ze stali.

Zakład produkcyjny Marcegaglia w Kluczborku został uruchomiony w 2010 roku i wytwarza precyzyjne rury spawane ze stali węglowej do szerokiego zakresu zastosowań. Obiekt produkcyjny rozpościera się na obszarze ponad 80 tys. metrów kwadratowych zadaszonej powierzchni, przeznaczonej na produkcję i magazynowanie, a usytuowany jest w obrębie ogólnej powierzchni liczącej 450 tys. metrów kwadratowych.

Obecnie zlokalizowanych jest na nim sześć walcowni do rur, wytwarzających produkty ze stali węglowej walcowanej na gorąco, na zimno, wytrawianej i cynkowanej, jak również dwie  linie cięcia wzdłużnego kręgów. W pobliskiej Praszce znajduje się jeszcze jeden zakład produkcyjny, który wykonuje płyty warstwowe dla potrzeb sektora budowlanego, skraplacze, wymienniki ciepła dla odbiorców przemysłowych oraz kije do szczotek.

Dziękujemy za zaufanie i życzymy zadowolenia ze współpracy!

fot. wikipedia.org