AKADEMIA

Cenne doświadczenie zebrane w Ołomuńcu

Międzynarodowy Turniej U-13 o Puchar Akademii Piłkarskiej SK Sigma Ołomuniec, to pełna nazwa imprezy, która odbyła się w dniach 17-18 marca, a w którym MKS Kluczbork miał swojego przedstawiciela. Do Czech udała się drużyna Akademii Młody MKS z rocznika 2005, którą poprowadzili Tadeusz Bieniek i Dawid Pacholak. Nasza ekipa już dzień wcześniej zakotwiczyła w hotelu Hesperia.

– To był pod każdym względem bardzo profesjonalnie zorganizowany turniej, o czym świadczą zadowolone miny naszych chłopaków. Mieliśmy to szczęście, że to właśnie my go otwieraliśmy, z drużyną FC Cambridge United. Po całym dniu zmagań skorzystaliśmy z miejscowego aquaparku i w pełni wypoczęci i zregenerowani przystąpiliśmy do drugiego dnia zawodów. Cała ceremonia dekoracji i rozdania nagród skończyła się w niedzielę przed godziną 15.00, po czym od razu wyruszyliśmy w drogę powrotną – chwali organizatorów kierownik drużny, Arkadiusz Orzeszyna.

Pod względem sportowym biało-niebiescy zebrali bardzo cenne doświadczenie. Oprócz Anglików ich rywalami byli rówieśnicy z Węgier (Vasas Kubala Academy),  Słowacji (FC Nitra), Szwecji (Vasalund’s IF ) i rzecz jasna, Czech (oprócz Sigmy, Sparta Praga).  – Bardzo mnie cieszy możliwość uczestniczenia naszych drużyn w tego typu turniejach. Chłopcy dostali możliwość sprawdzenia się na tle wielu silnych zespołów. Sigma to przecież mistrz Czech w tej kategorii wiekowej. Rywalizacja z młodzieżowymi zapleczami ważnych klubów europejskich nie zdarza się na co dzień i z pewnością przyniesie naszym wychowankom wiele piłkarskiego pożytku – mówi Marcin Baj, prezes Młodego MKS-u.

MKS 2005: Jakub Iwanicki, Samuele Balzano, Oliwer Barut, Sebastian Drapiewski, Aleks Grabowiecki, Paweł Jabłoński, Piter Kulesa, Oskar Madziarek, Paweł Marciniszyn, Bartosz Nakonieczny, Bartłomiej Hobot, Dawid Orzeszyna, Tymoteusz Patek, Dominik Tabisz, Tomasz Wicher, Tomasz Mirowski, Jakub Krawczyk.

Lekarzem drużyny była pani Ewa Jachowicz.

Wyjazd zawodników akademii był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, za co serdecznie dziękujemy!

fot. /mkskluczbork.pl