MŁODZIEŻ

Drużyny juniorskie wygrały na starcie rundy wiosennej

Opóźnioną o tydzień inaugurację wiosennych rozgrywek w opolskiej lidze juniorów, podopieczni Dariusza Surmińskiego rozpoczęli od wygranej z LZS-em Walce. Mimo wysokiego wyniku, trener biało-niebieskich miał uwagi co do poczynań swoich podopiecznych.

– Odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo, choć uważam, że za niskie. W całym meczu mieliśmy dużą przewagę, ale nasza gra nie wyglądała najlepiej. Do poprawy po tym meczu zdecydowanie nadaje się skuteczność moich chłopaków. Za dużo też grali indywidualnie, przez to mnożyły się straty i narastał brak koncentracji. Pozwoliliśmy przeciwnikowi na zbyt wiele, choć grał on bardzo ambitne, ale też czasami dosyć brutalnie – opiniował rewanżową premierę coach „Starszych”.

Już 3 kwietnia prawdziwy test naszej ekipy, kiedy MKS zagra na wyjeździe z prowadzącą w tabeli Pomologią Prószków.

OLJ, 15 kolejka: MKS Kluczbork – LZS Walce 4:1 (3:1)

Bramki: Dawid Slimak 13′, Dastin Knopik 16′, 47′, Miłosz Konieczny 43′ – Marek Schwarzer 37′

MKS: Przybysz (65’Garncarek) – Mikołajewski (46′ Klimczak), Paradowski, Gurok, Oczowiński, Kalus (72′ Surmiński), Lewandowski, Konieczny, Setlak, Knopik, Slimak

Bez straty gola swój premierowy występ w tym roku zakończyli juniorzy młodsi. Ekipa prowadzona przez Michała Honca pewnie pokonała Pogoń Prudnik 4:0. Bramki dla naszych barw strzelali: Bartłomiej Prządka 20′, Jakub Witek 23′, 39′ oraz Denis Hul 73′.

fot. Elżbieta Pelc /mkskluczbork.pl