AKADEMIA

Młody MKS dostał kasę

Akademia Piłkarska Młody MKS Kluczbork otrzymała środki finansowe na realizację zadania: Szkolenie w piłce nożnej dzieci i młodzieży z terenu powiatu kluczborskiego.

Symboliczny czek na sumę 6 800 złotych, z rąk starosty powiatowego Piotra Pośpiecha oraz Jakuba Golińskiego, członka zarządu powiatu, odebrał prezes naszej Akademii, Marcin Baj.

– O dotację ze środków budżetowych powiatu występowaliśmy po raz pierwszy. W planie mamy rozwijanie szkolenia dzieci i młodzieży. Aktualnie w akademii trenuje około 150 zawodników i zawodniczek. Środki pozwolą na podniesienie poziomu ich wyszkolenia. Chcemy także otworzyć kolejną grupę rocznikową, więc na pewno się przydadzą – cieszy się szef Młodego MKS-u.

W bieżącym roku zarząd powiatu przyznał 25 dotacji na kwotę 100 tys. złotych. Dziękujemy!

Rozdzieliliśmy dotacje dla organizacji

Oto wideorelacja ze spotkania z organizacjami pozarządowymi, które wygrały ogłoszone przez powiat kluczborski konkursy na różnego rodzaju inicjatywy obywatelskie, które z pomocą samorządowych dotacji przekuwają w realne działania. – Pierwszy raz wystąpiliśmy o dotacje z budżetu powiatu, wykorzystamy je na szkolenie dzieci i młodzieży, podwyższanie poziomu szkolenia, czy otwarcie nowego rocznika – mówi prezes akademii piłkarskiej Młody MKS Kluczbork. Parafia ewangelicko-augsburskiej starała się o dotację na koncert z okazji 730-lecia wybudowania kluczborskiego kościoła. Kluczborska Grupa Biegowa przeznaczy swoją dotację na sztafetę, będącą częścią obchodów 100-lecia Niepodległości w powiecie kluczborskim.To tylko kilka przykładów. Pomysłów, które zostaną zrealizowane za dotacje jest więcej. Otrzymało je 25 organizacji.

Opublikowany przez Powiat Kluczborski 16 kwietnia 2018

fot. Mirosław Szozda