MŁODZIEŻ PRZYPIĘTY

Kapitalna seria juniorów starszych

21 strzelonych goli i tylko 5 straconych, to dotychczasowy dorobek wiosennej rundy rewanżowej w wykonaniu juniorów starszych. Podopieczni Dariusza Surmińskiego stali się prawdziwym postrachem Opolskiej Ligi Juniorów i jeszcze w tym roku nie przegrali. W ostatniej kolejce kandydaci do występów w pierwszej drużynie wypunktowali aktualnego lidera tabeli Chemika Kędzierzyn-Koźle 4:2, i to na jego terenie.

Znów na listę strzelców – tym razem dwukrotnie – wpisał się Dastin Knopik, który tylko w marcu i kwietniu zdobył 1/3 bramek całej naszej ekipy. Cieszy także fakt, że pozostałe trafienia dla biało-niebieskich pozyskiwali zawodnicy wszystkich formacji, oczywiście z wyjątkiem bramkarza.

– Świetnie spisaliśmy w Prószkowie. Moi chłopcy pokazali tam wielki charakter, walczyli ambitnie do samego końca i rzutem na taśmę wyciągnęli remis. Pomologia ma aspiracje na występy w lidze centralnej, więc to bardzo cenna zdobycz – wspomina marcowe zawody szkoleniowiec „Starszych”. Po drodze jego ludzie srogo rozprawili się z Odrą K-Koźle (5:0), Piastem Strzelce Opolskie (6:0) i LZS-em Walce (4:1)

Rezultaty te niewiele pomogły naszej ekipie, gdyż jesienne wpadki nie pozostały bez wpływu na obecny stan posiadania. MKS w tabeli jest dalej na miejscu nr 4., traci do lokaty na pudle 9 oczek, ale „strach się go bać”. 28 kwietnia (sobota, godz. 11.00) nasi chłopcy podejmą na KKS-ie Stal Brzeg. To trzeci oprócz Chemika i Pomologii zespół, który wyprzedza kluczborską młodzież i szansa na kolejny „skalp”.

Wyniki juniorskiej kadry śledzić można na bieżąco w serwisie Łączy Nas Piłka, który „podpięty” został do naszej klubowej strony w zakładce Młodzież/Junior Starszy.

fot. Elżbieta Pelc /mkskluczbork.pl