PIERWSZA DRUŻYNA

Pożegnanie Pevnika, Furlepa liczy na armaty

Podczas konferencji prasowej po meczu MKS Kluczbork – Legionovia Legionowo, szkoleniowcy obu zespołów powiedzieli:

Trener gości Robert Pewnik: – Muszę pogratulować zespołowi Kluczborka. Ta drużyna zagrała dobrze, strzeliła dwie bramki. Moi zawodnicy zostawili wiele serca na boisku, nasza sytuacja jest bardzo ciężka i z tego miejsca chciałbym w Legionovii wszystkim podziękować za cierpliwość, a zawodnikom za walkę i dobrą pracę na treningach. Dziś mogę powiedzieć, że nie jestem już dłużej trenerem Legionovii. Jest jeszcze 7 spotkań do końca i na stanowisku trenera musi nastąpić zmiana, która wstrząśnie drużyną.

Jan Furlepa, coach gospodarzy: – To był bardzo ważny mecz dla nas i najważniejsze są dziś trzy punkty. To spotkanie mogło się dla nas ułożyć zupełnie inaczej, lecz dobrze, że stało się, jak się stało. Dziękuje zawodnikom,  ponieważ to spotkanie kosztowało nas bardzo dużo zdrowia, żeby te punkty zostały w Kluczborku. Każdy najbliższy mecz jest najważniejszy, a ten czeka nas już we wtorek. Nie liczymy punktów i nie patrzymy do przodu, a z każdego spotkania chcemy wyciągnąć „maksa”. Szkoda sytuacji, których nie udało się zamienić na gola, lecz żartobliwie w szatni powiedziałem zawodnikom, że jeśli te armaty zostawili na wtorek, to ja to przyjmuję.

fot. /mkskluczbork.pl