MŁODZIEŻ

Juniorzy starsi nadrobili zaległości

Szóste zwycięstwo z rzędu odnieśli w ostatnią środę juniorzy starsi. W meczu, który miał być grany na inaugurację wiosennej rundy rewanżowej, a który z powodu nawrotu zimy został odwołany, nasza młodzież pokonała na wyjeździe KS Krapkowice 2:0.

– Do meczu przystępowaliśmy osłabieni kadrowo (Mendel, Konieczny, Knopik), ale zagraliśmy bardzo dobre zawody. Szczególnie cieszy mnie postawa zawodników z rocznika 2002, lecz to cały zespół zasłużył na pochwały. Rywal grał bardzo ambitnie i był bardzo groźny, jednak potrafiliśmy przejąć kontrolę na placu i konstruowaliśmy bardzo fajne akcje. Nie bez wpływu na to miał stan płyty boiska gospodarzy. Rzadko się zdarza grać na tak świetnym boisku, a to wyzwala dodatkowe pokłady energii – opiniuje starcie z Krapkowicami trener Dariusz Surmiński.

Nasi chłopcy w tabeli opolskiej ligi juniorów są dalej na miejscu czwartym, lecz do podium, które otwiera Stal Brzeg tracą już tylko trzy punkty. Biało-niebieskim do końca rozgrywek pozostało jeszcze pięć spotkań z niżej notowanymi rywalami. Brzeżanie wystąpią jeszcze sześc razy, ale muszą stawić czoła m. in. Chemikowi Kędzierzyn-Koźle i Pomologii Prószków, a to drugi i pierwszy zespół rozgrywek.

14. kolejka OLJ: KS Krapkowice – MKS Kluczbork 0:2

Bramki: 52′ Karol Klimczak, 78′ Szymon Setlak.

MKS: Garncarek – Mikołajewski, Paradowski, Gurok, Oczowiński (20′ Suslik, 60′ Rychlik) – Kalus, Lewandowski, Klimczak (85’Przybysz), Slimak – Setlak, Surmiński (46’Prządka)

Zdjęcie: O piłkę walczy Szymon Setlak, który postawił kropkę nad „i” środowego meczu.

fot. Mirosław Szozda /mkskluczbork.pl

Strona rozgrywek w serwisie ŁNP.

« 1 z 2 »