PRZYPIĘTY WOKÓŁ KLUBU

32. kolejka. Wielka trójca w Nice 1 lidze.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu wszyscy solidarnie wygrali i wszyscy w komplecie awansowali. GKS-owi 1962, Warcie oraz ŁKS-owi, serdecznie gratulujemy zmiany poziomu rozgrywkowego na wyższy i skoku do Nice 1 ligi! Ni będziemy odkrywczy, że „trójca” ta nadawała ton rozgrywkom i ich sukces jest jak najbardziej zasłużony. Od ostatniej niedzieli, drugoligowe zagadki u schyłku sezonu 2017/2018 sprowadzają się już tylko do trzech niewiadomych.

Pierwsza dotyczy klubu, który będzie miał zaszczyt wystąpić w barażowym dwumeczu. Tu swój korespondencyjny pojedynek stoczą Radomiak i Garbarnia. Teoretycznie w lepszej sytuacji jest ekipa z Radomia, która posiada lepszy bilans bezpośrednich meczów. Radom to chyba największy przegrany tej edycji. Klub pana Sławka (Sławomira Stepniewskiego) przed rokiem repasaże wywalczył, ale poległ dwa razu z Drutexem-Bytovią Bytów.

Wciąż nie wiadomo, kto jako drugi i trzeci spadnie z 2 ligi. Matematycznie dotknąć to może nawet zajmujących 10. miejsce Błękitnych. Ci ostatni, którzy pojawią się przy Sportowej 7 już w najbliższą sobotę, zaledwie zremisowali w niedzielę ze zdegradowaną już Gwardią.

Podczas 32. kolejki najciekawiej było w Pruszkowie. Rozwój starcie ze Zniczem kończył… „dzieciarnią”. Na placu gry obecnych było wtedy sześciu zawodników w wieku 17-lat i jeden debiutujący 15-latek. Katowiczanie spisywali się bardzo dzielnie, i to tak naprawdę dzięki nim MKS-u nie spotkało przysłowiowe deja-vu, w postaci szybkiego powrotu pod „czerwoną latarnię”. Za to małolatom z Katowic należą się wielkie słowa uznania.

32 kolejka:

DataGospodarzeGodzina/WynikGoście

Zdjęcie: Łódzcy kibice świętować mogą drugi awans z rzędu.