- WOKÓŁ KLUBU

Fabian Mrozek pomógł Liverpoolowi zdobyć puchar

Wychowanek MKS-u Kluczbork zaistniał na arenie międzynarodowej. 15-letni Fabian Mrozek wybrany został najlepszym bramkarzem międzynarodowego turnieju Copa Mallorca 2018, który niedawno odbył się w Hiszpanii. Mrozek reprezentował barwy drużny FC Liverpool, w której był już na testach, a jego zespół wygrał cała imprezę. Przed młodym golkiperem kolejne sprawdziany, na terenie Hiszpanii i Włoch.

Aktualnie Fabian jest zawodnikiem FC Academy Wrocław, do której były trampkarz biało-niebieskich trafił latem ubiegłego roku. Jego ewentualny powrót na Sportową jest raczej mało prawdopodobny. – Zawodnik wybrał naukę we Wrocławiu i nie mogliśmy go zatrzymać. Jego wiek nie pozwalał na podpisanie profesjonalnego kontraktu, więc wypadało tylko życzyć mu powodzenia i piłkarskiego rozwoju jego talentu, jaki niewątpliwie posiada – wyjaśnia dyrektor MKS-u, Robert Płaczkowski.

– Fabian to bardzo pracowity i skromny chłopak. Wesoły i komunikatywny. W Kluczborku trenował go trener Bieniek. Z Fabianem spotykałem się indywidualnie na trening bramkarski przed LAMO, później jeszcze kilkakrotnie. Jesteśmy w dobrych relacjach i z przyjemnością obserwuje jego niesamowity rozwój. Od samego początku można było zaobserwować w nim duży potencjał, no i bardzo szybko się uczy – wstawia laurkę były „łapacz” MKS-u, Grzegorz Wnuk.

Mrozek na swym koncie udział w obozach Letniej Akademii Młodych Orłów PZPN oraz powołania do reprezentacji Polski U-15, na konsultacje, które odbyły się w lutym br. Trener kadry narodowej rocznika 2003 Marcin Dorna sięgnął po niego także dwa dni temu i zaprosił na zgrupowanie selekcyjne pod mecze międzypaństwowe z Estonią. Życzymy powodzenia!