PRZYPIĘTY WOKÓŁ KLUBU

MKS podziękował sponsorom i poprosił o jeszcze

W ostatni piątek, pod słynną Wiatą, odbyło się spotkanie zarządu klubu ze sponsorami i partnerami MKS-u Kluczbork. Atmosfera niepewności, jaka od tygodnia panuje w klubie, a która dotyczy spekulacji odnośnie poziomu rozgrywkowego na jakim pierwsza drużyna przystąpi do rozgrywek w nowym sezonie, odbiła się na frekwencji. – Zaproszenia trafiły do wszystkich podmiotów, które nawet w najmniejszym stopniu wspierają MKS. Niestety, nie wszyscy skorzystali z gościny i odpuścili sobie to spotkanie – mówi Marcin Mączka, członek zarządu klubu.

Z tej skorzystali za to najwięksi sponsorzy klubu. Na spotkaniu obecny był burmistrz Kluczborka, Jarosław Kielar oraz marszałek województwa opolskiego, Andrzej Buła. Otworzył je prezes MKS-u, Waldemar Sosin, który oficjalnie podziękował za dotychczasowe wsparcie i zaprosił do stołów. Tam rozmawiano głównie o drugoligowych szansach klubu. Uczestnikom przedstawiona została także aktualna sytuacja finansowa i sportowa klubu, w tym Akademii Młody MKS, którą reprezentował prezes Marcin Baj.

– Przygotowaliśmy również nową ofertę sponsorską, która trafi także do nieobecnych. Nie mogliśmy rozpisać jej „na miarę”, ponieważ cały czas czekamy na rozstrzygnięcia licencyjne, ale nasz poziom oczekiwania oraz gratyfikację za sponsoring, udało nam się w miarę przejrzyście pokazać – dodaje Mączka. – Zarówno burmistrz, jak i marszałek zadeklarowali, że dalej będą nas wspierać. Uczynili to także wszyscy obecni. To chyba najważniejsze przesłanie naszego spotkania – podsumował popołudnie przy Sportowej, wiceprezes klubu, Wojciech Smolnik.