MŁODZIEŻ

Młodziki zagrają o mistrzostwo województwa

Biało-niebiescy w kategorii U-13, czyli popularne Młodziki, uratowały honor MKS-u Kluczbork w rozgrywkach drużyn młodzieżowych. Po zakończonym już sezonie 2017/2018, podopieczni trenerskiego duetu – Tadeusz Bieniek i Dawid Pacholak – jako jedyni znaleźli się na ligowym podium, ba, nawet wygrali grupę „2” Opolskiej Ligi Młodzika!

O tytuł mistrzów województwa nasi chłopcy walczyć będą z Odrą Opole, triumfatorką równoległej dywizji OLM. Finałowy dwumecz (mecz i rewanż) zaplanowano na dwa najbliższe poniedziałki, 11 i 18 czerwca. Na pierwsze spotkanie zapraszamy na stadion KKS-u już dziś, na godzinę 18.00.

Nie udał się pościg juniorom starszym. Ekipa Dariusza Surmińskiego wiosną walczyła już tylko o prestiż i o trzeci plac Opolskiej Ligi Juniorów. W ostatniej kolejce Starsi pauzowali, ale swój występ sprzed tygodnia nie zaliczą zapewne do udanych, choć przegrana 0:2 w Czarnowąsach ze Swornicą, w tym roku przydarzyła im się po raz pierwszy.

– To miejsce w tabeli nie oddaje prawdziwego oblicza zespołu. Praktycznie byliśmy niepokonani do samego końca rozgrywek. 11 zwycięstw, 1 remis i 1 porażka, to nasz wiosenny bilans. W Czarnowąsach z chłopaków zeszło już ciśnienie, bo wiedzieli, że nie załapią się na pudło. Uważam, że każdy mój zawodnik kończący wiek juniora, powiem dostać szansę sprawdzenia się w pierwszym zespole, a o jego przydatności zadecyduje oczywiście trener Jan Furlepa – twierdzi szkoleniowiec seniorskiego zaplecza.

Od czołówki wyraźnie odstawała drużna prowadzona przez Michała Honca, która w końcówce sezonu przyjąć musiała prawdziwe bombardowanie golami ze strony wyżej notowanych rywali. Juniorzy młodsi tegoroczne granie zakończyli porażką 0:5 z wiceliderem, Pomologią Prószków, ale także nie znaleźli sposobu na lidera, Odrę Opole (0:6), Chemika K-Koźle (1:4) i Stal Brzeg (1:6). Wszystkie te zespoły wyprzedziły MKS, a nasi zajęli ostatecznie 5. miejsce w Opolskiej Lidze Juniorów Młodszych.

Na pozycji nr 7. sklasyfikowani zostali trampkarze. Mogło być zdecydowanie lepiej, tym bardziej, że chłopcy Tomasza Chatkiewicza jeszcze jesienią występowali na szczeblu centralnym i choć doznawali druzgocących czasami porażek, to cztery wygrane w 16 wiosennych spotkaniach, muszą budzić pewne rozczarowanie.

Szczegóły rozgrywek drużyn młodzieżowych (tabele, wyniki, strzelcy), znajdziemy na klubowej stronie w zakładce Młodzież.

Zdjęcie: Młodziki graja dziś swój wielki mecz.