PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Z kim zagramy w 3 lidze? Jest terminarz ramowy

Dolnośląski Związek Piłki Nożnej odpowiedzialny będzie za przebieg rozgrywek sezonu 2018/2019 w grupie III 3 ligi polskiej. Start rywalizacji nastąpi 4 sierpnia, a 10 początkowych kolejek odbędzie się w soboty. Sytuacja taka potrwa do 6 października, kiedy nastąpi przerwa na mecze pucharów regionalnych. Zmagania zakończą się 24 listopada, z uwzględnieniem 18. kolejki rundy wiosennej, która grana będzie awansem. Trzecioligowcy pokopią także w środy. Takie przypadki będą dwa, podczas 12. i 17. serii gier, 24 października i 21 listopada.

Gdyby wszystkie kluby otrzymały licencję na występy na tym poziomie rozgrywkowym, to lista uczestników wyglądałaby następująco, począwszy od kolejności drużyn sklasyfikowanych na zakończenie sezonu 2017/2018:

Ślęza Wrocław
Gwarek Tarnowskie Góry
Stal Brzeg
KS Polkowice
Piast Żmigród
Ruch Zdzieszowice
Rekord Bielsko-Biała
Zagłębie II Lubin
BKS Stal Bielsko-Biała
Lechia Dzierżoniów
KS Stilon Gorzów Wielkopolski
Pniówek Pawłowice Śląskie
Miedź II Legnica

Beniaminkowie: Foto-Higiena Gać, Ruch Radzionków, Warta Gorzów Wielkopolski, Agroplon Głuszyna

Spadkowicz: MKS Kluczbork

Awans do 2 ligi wywalczy tylko zwycięzca grupy. Z 3 ligi spadną trzy zespoły, ale strefa spadkowa powiększona być może o przynależnych terytorialnie spadkowiczów szczebla wyżej.