Buty dalej na kołkach

Planowany na 21 czerwca pierwszy trening seniorów przed nowym sezonem został odwołany. Już w najbliższy wtorek MKS oficjalnie zakończy sezon 2017/2018, zawodnicy zdadzą sprzęt i rozjadą się w swoich kierunkach. Zarząd klubu zainteresowany jest zatrzymaniem przy Sportowej sześciu graczy. Tylko oni pojawili się w czwartek w klubie i prowadzili pierwsze rozmowy.

– Musimy oswajać się z nową rzeczywistością. W pierwszej kolejności piłkarzom należy załatwić pracę, pracę o takim charakterze, który pozwoli im trenować. Dla niektórych z nich będzie to zupełnie nowe doświadczenie, o ile przystaną na nasze warunki. Na wielu zawodników nie będzie nas po prostu stać, z kolei są tacy, którzy mierzą wyżej niż 3 liga, stąd tak skromna ich liczba, więc póki co, nie chcemy wskazywać o kogo chodzi – precyzuje wiceprezes Wojciech Smolnik.

Pewnym jest, że z Kluczborkiem rozstaną się Daniel Kokosiński i Grzegorz Żmija. Pierwszy pełnił rolę drugiego renera, drugi odpowiadał za przygotowanie naszych bramkarzy. Obu szkoleniowcom serdecznie dziękujemy za wykonaną pracę i życzymy powodzenia podczas dalszej przygody z piłką! Nazwisko nowego trenera biało-niebieskich powinniśmy poznać na początku przyszłego tygodnia.

Zaktualizowany został także letni plan sparingowy. Po szczegóły zapraszamy tutaj: http://mkskluczbork.pl/2018/06/21/plan-sparingow-lato-2018/.