- PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

MKS już trenuje. Będzie w czym wybierać

31 zawodników stawiło się na pierwszym tego lata treningu naszego trzecioligowca. Oprócz zakontraktowanych już na rok Michała Glanowskiego, Michała Kojdera, Pawła Gieraka i Kamila Nykiela (trening indywidualny), w zajęciach uczestniczyli Adam Orłowicz. Kamil Nitkiewicz i Miłosz Reisch. Ci trzej ostatni są w trakcie negocjowania nowych umów w klubem.

– Był to w zasadzie trening organizacyjny. Przede wszystkim chciałem zapoznać się z wszystkimi zawodnikami. Wiadomym jest, że z ostatniej kadry zostało ich niewielu, ale pojawiło się też sporo nowych twarzy, którym chciałem się przyjrzeć. Nie oznacza to wcale, że taki piłkarz momentalnie pojawi się w drużynie. Najpierw sam musi chcieć grać w Kuczborku i dogadać się co do warunków swojego zatrudnienia – mówi trener MKS-u Andrzej Orzeszek.

W tym celu szkoleniowiec biało-niebieskich zarządził grę wewnętrzną zespołu. – To chyba najlepsze rozwiązanie aby jakoś wejść w przygotowania do sezonu. Skromny, ale zalążek kadry już jest, resztę trzeba będzie umiejętnie dobrać i uzupełnić. Nie ukrywam, że mam swoich kandydatów do zespołu, podobnie jak propozycję obsady stanowiska drugiego trenera, ale nie wszystko zależy ode mnie i póki co chciałbym wstrzymać się z podawaniem konkretnych nazwisk – precyzuje coach biało-niebieskich.

Z tych, które znane są kluczborskim kibicom, a które zniknęły ostatnio z obiegu, odnotować należy obecność  powracających z wypożyczeń, bądź wolnych już piłkarzy.  Do tych w poniedziałek należeli: Maciej Węglarz, Aleksander Jelonek, Michał Mazur, Grzegorz Gadecki, Szymon Witos i Jakub Garncarek. Więcej szczegółów powinniśmy poznać już w najbliższą sobotę, kiedy dojdzie do pierwszego tego lata meczu kontrolnego. W sobotę, 7 lipca, o godz, 11.00, nasi chłopcy podejmą przy Sportowej ligowego rywala, brzeską Stal.

Zdjęcie: Wszystko wskazuje na to, że popularny „Orzeł” rozpocznie swój jubileuszowy, bo dziesiąty z rzędu(!) sezon w naszych barwach.