- PIERWSZA DRUŻYNA

Bez bramek w sparingu ze Stalą Brzeg

Premierowy tego lata test mecz wielkim widowiskiem nie był, ale spotkanie miało wyrównany przebieg. Gospodarze i goście stworzyli sobie po dwie bardzo dogodne sytuacje do zdobycia goli, lecz po obu stronach zabrakło skuteczności. Bezbramkowy rezultat z solidnym trzecioligowcem musi cieszyć, biorąc pod uwagę fakt, że w tej konstelacji nasza drużyna zagrała po raz pierwszy.

Na placu gry pokazali się „weterani” biało-niebieskich, którzy w ostatnich dniach podpisali nowe, roczne umowy klubem: Michała Glanowskiego, Pawła Gieraka, Kamila Nitkiewicza, Adama Orłowicza i Michała Kojdera. Przeciwko Stali wystąpili także: Aleksander Jelonek, Michał Mazur, Szymon Witos, Grzegorz Gadecki i Dominik Lewandowski. Sprawne oko kibica nie mogło nie zauważyć byłego gracza naszego klubu, Bartosza Szepety.

Trener Andrzej Orzeszek na sobotnie przedpołudnie w sumie 17 nowych zawodników. Zgodnie z ustaleniami ze sztabem szkoleniowym, klub wstrzymuje się z publikacją konkretnych nazwisk oraz danych, które powinny znaleźć się w meczowym sprawozdaniu i z uwagi na bardzo szeroko zakrojony plan castingowy w trakcie letnich sparingów, do czasu ukształtowania się realnej kadry, nie będzie podawał informacji o składach.

Warto zwrócić uwagę, że potencjalni reprezentanci naszych barw, to byli lub aktualni zawodnicy piłkarskich zapleczy Górnika Zabrze, Piasta Gliwice, Chrobrego Głogów, Miedzi Legnica czy Stali Rzeszów. Nie zabrakło także przedstawicieli niższych lig, jak choćby Soły Oświęcim, Warty Zawiercie, Sarmacji Będzin, Apis-u Jędrzychowice oraz Stadionu Śląskiego Chorzów.

Indywidualnie trenowali Miłosz Reisch i Maciej Węglarz, a w rehabilitacji przebywa wciąż Kamil Nykiel. Wolne dostał Jakub Garncarek. Pozostali wychowankowie klubu, którzy powinni być brani pod uwagę przy obsadzie trzecioligowej talii MKS-u, korzystają póki co z dobrodziejstw okresu wakacyjnego.

Następna gra kontrolna naszego zespołu odbędzie się już w najbliższą środę, w Jastrzębiu-Zdrój, z GKS-em 1962 (ul. Kościelna, godz. 17:00).