PIERWSZA DRUŻYNA

Silny rywal w sparingu nr 2

GKS 1962 Jastrzębie będzie najwyżej notowanym przeciwnikiem biało-niebieskich, jakiego udało się zakontraktować  do gier kontrolnych letniego okresu przygotowawczego. Ostatnia historia obu klubów to dwa przeciwległe bieguny. Ekipa prowadzona przez Jarosława Skrobacza od nowego sezonu występować będzie na zapleczu ekstraklasy, a ostatni awans był drugim z rzędu po tym, jak 12 miesięcy temu jastrzębianie wywalczyli promocję do 2 ligi. Właśnie tam oba kuby spotkały się po raz pierwszy i dwukrotnie górą była drużyna ze Śląska (5:1, 1:0).

Nasz środowy rywal mecze kontrolne gra od 30 czerwca. Tego lata GKS sparował już z Rakowem Częstochowa (0:1) i Rozwojem Katowice (1:0) i ma także za sobą tygodniowe zgrupowanie w Kamieniu k. Rybnika. Spotkanie, które odbędzie się w Jastrzębiu Zdroju (stadion przy ul. Kościelnej, godz 17.00) będzie drugim w tym roku testowym starciem obu zespołów. 27 stycznia, przy Sportowej 7, po bramce Kacpra Czajkowskiego, goście zwyciężyli 1:0 (na zdjęciu).