PIERWSZA DRUŻYNA

“Zdzichy” lepsze w derbowym test-meczu

Ruch Zdzieszowice zasłużenie zwyciężył w sparingu, jaki w sobotnie południe rozegrany został w Kluczborku. Przewaga gości w pierwszej połowie zaznaczona została dwoma pięknymi bramkami. Już w 9 minucie z woleja trafił  Denis Sotor, a pięć minut przed gwizdkiem na przerwę, kapitalnym uderzeniem w okienko popisał się przymierzany do drużyny “Hutników” Michał Sypek.

Trzeci gol padł w 74 minucie, po samobójczym strzale Aleksandra Jelonka, który przeciął dogranie po ziemi Dariusza Zapotocznego. Trener Andrzej Orzeszek ponownie przyjrzał się kilku nowym zawodnikom (debiutantów podaliśmy wraz z nazwami klubów), choć kilka decyzji kadrowych już zapadło i w ciągu najbliższych dni skład biało-niebieskich poszerzy się o kilka nazwisk.

Następna gra kontrolna naszej ekipy zaplanowana została już na najbliższą środę. O godzinie 17.00, na boisku KKS-u, rywalem MKS-u będzie Lechia Tomaszów Mazowiecki z grupy I 3 ligi.

MKS Kluczbork – Ruch Zdzieszowice 0:3 (9′ Sotor, 40′ Sypek, 74′ Jelonek (samob.))

MKS (I połowa): Maxym Franczuk (bramkarz z Ukrainy) zm. Poloczek – Orłowicz, Gierak, Glanowski, Dyr – Szymon Cichecki (Szombierki Bytom), Gadecki, Okraszewski, Nitkiewicz – Makowski, Kojder.

MKS (II połowa): Skuza – Mazur, Jelonek, Krawczun, Dyr – Sebastian Bryłka (Odra Opole), Weglarz, Karol Pstus (Górnik Zabrze) zm. Andreas Osman (LKS Tęcza Wielowieś), Lewandowski zm. Szepeta – Kamil Jurasik (Orzeł Mroczeń), Reisch.