Gramy przy światłach! Jest wstępny terminarz rundy jesiennej

W trakcie rundy jesiennej sezonu 2018/2019, biało-niebiescy przy Sportowej 7 zagrają 8 razy. Inauguracja 3 ligi na Stadionie Miejskim nastąpi 11 sierpnia, a będzie nią derbowy mecz z Agroplonem Głuszyna. To spotkanie, podobnie jak każde następne, zaplanowano na godziny wieczorne, tak aby w ruch poszły maszty ze sztucznym oświetleniem.

– Naszą intencją jest rozgrywanie wszystkich naszych domowych zawodów przy jupiterach, więc z pewnością zadowolimy tym naszych kibiców. Być może korekcie ulegną jeszcze godziny niektórych meczów, tak, aby nie było za jasno i żeby w pełni wykorzystać moc świateł. Jedyną barierą jest czas, w którym spotkania 3 ligi muszę się odbyć. Regulamin rozgrywek precyzyjnie podaje, że mecz musi rozpocząć się najpóźniej o godzinie 20.00 – wyjaśnia wiceprezes MKS-u, Wojciech Smolnik.

W poprzednim trzecioligowym sezonie z dobrodziejstw świateł korzystały w grupie III 3 ligi jedynie Skra Częstochowa i Górnik Polkowice. Ten pierwszy klub jest już w 2 lidze, tak więc Kluczbork były jednym z dwóch wyjątków, który oferowałby piłkarskie spektakle w takich okolicznościach infrastruktury.

Wstępny terminarz naszej drużyny – jesień 2018 (godziny wyjazdowych spotkań domyślne) znajdziemy w zakładce: Rozgrywki/Terminarz MKS.