PIERWSZA DRUŻYNA

Pierwsza wakacyjna wygrana

Biało-niebiescy odnieśli pewne zwycięstwo w sparingu, który w sobotnie południe odbył się na stadionie KKS-u. Nowa drużyna budowana przez trenera Andrzeja Orzeszka otworzyła przy okazji swoje zdobycze bramkowe, ponieważ w czterech poprzednich grach kontrolnych nie potrafiła strzelić gola.

Autorem premierowego tego lata trafienia został w 18 minucie testowany Jacek Jarnot, który wygrał pojedynek sam na sam z byłym MKS-iakiem, Grzegorzem Kleemannem. Od tego momentu nasi zaczęli posiadać optyczną przewagę, ponieważ do tej pory spotkanie było wyrównane. Udokumentowaniem tego była kapitalna bramka, którą zdobył Sławomir Jaworski. Zmiennik kontuzjowanego Dominika Lewandowkiego uderzył z woleja, z okolic prawego narożnika i odległości około 30 metrów, a futbolówka po wykonaniu klasycznej pięknej paraboli, zatrzymała się w siatce.

W minucie 33 świetnie z dystansu przymierzył Tomasz Okraszewski i Kleemann zmuszony był do efektownej parady. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy Jarnot szukał na raty gola nr 2, ale jego obie próby z 5 metrów zostały zablokowane, znów przez świetnie interweniującego Klemanna. Goście tylko raz zagrozili naszej świątyni za sprawą Kacpra Pawlusa. Strzał pomocnika Piasta z 29 minuty był jednak minimalnie niecelny.

Obraz gry nie zmienił się także po zmianie stron. Kolejne strzały naszej ekipy dwa razy zatrzymała konstrukcja bramki przyjezdnych, raz słupek, raz poprzeczka, ale MKS zdołał podwyższyć prowadzenie. W 64 minucie, po ładnej akcji na prawej stronie, celnym uderzeniem z 13 metrów popisał się Maciej Węglarz. Wracając do niefartu Lewandowskiego, to większego zagrożenia dla jego stanu zdrowia nie ma. Nasz “Lewy” dostał okład na prawą stopę i we wtorek powinien normalnie trenować. W samym spotkaniu zaś, niewiele już się wydarzyło. MKS kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń i zasłużenie ograł czwartoligowca.

Sparing: MKS Kluczbork – Piast Strzelce Opolskie 3:0 (18′ Jarnot, 31′ Jaworski, 64′ Węglarz)

MKS (skład wyjściowy): Poloczek – Orłowicz, Gierak, zawodnik testowany, Nitkiewicz – Lewandowski, Glanowski, Okraszewski, Kojder, Reisch – Jacek Jarnot (Szombierki Bytom).

Grali ponadto: Franczuk, Dyr, Sławomir Jaworski (Gwarek Tarnowskie Góry), Krawczun, Gadecki, Mazur, Węglarz, dwóch zawodników testowanych.