PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Pucharowy test z drugoligowcem

Daleki wyjazd do Stargardu otworzy lub zakończy pucharową przygodę biało-niebieskich w centralnych rozgrywkach Pucharu Polski. Mimo kolosalnej odległości w postaci prawie 500 kilometrów jaka dzieli oba miasta, nasza ekipa na mecz rundy wstępnej uda się w dniu zawodów, a z Kluczborka wyruszy już kwadrans po godzinie 8.00.

– Tylko w ten sposób możemy zbilansować ten wyjazd i wyjść na zero. Pieniążki, które otrzymamy za udział w tym spotkaniu powinny pokryć nam koszty tej wyprawy. Na wypad z noclegiem dziś klubu zwyczajnie nie stać, zaś oddanie meczu walkowerem byłoby czymś fatalnym i nawet nie przeszło nam to przez głowę – uzasadnia wyjazdowy plan wiceprezes Wojciech Smolnik.

Trener Andrzej Orzeszek na drugi koniec Polski zbierze głownie młodych zawodników. – Pojedziemy bez kompleksów, podejmiemy walkę, gdyż mecze pucharowe rządzą się swoimi prawami. Celem jaki postawię drużynie jest awans do kolejnej fazy rozgrywek. Po to przecież gra się w pucharach. Zawsze można trafić na atrakcyjnego rywala, który przyjedzie do Kluczborka, a to zawsze gratka dla kibiców – mówi nasz szkoleniowiec.

Rywal to nasz dobry znajomy z boisk 2 ligi. Błękitni byli ostatnią drużyną, która uniknęła degradacji, a MKS w poprzednim sezonie wyprzedziła tylko o dwa punkty. Obecnie porównywanie potencjału obu ekip mija się z celem. Gospodarze latem przeprowadzili małe trzęsienie ziemi, nieco przebudowali kadrę i będą zdecydowanym faworytem środowej potyczki. W nowym sezonie radzą sobie ze zmiennym szczęściem, raz przegrali (Olimpia Grudziądz 1:2), raz wygrali (Olimpia Elbląg 1:0) i raz zremisowali (Rozwój Katowice 1:1).

Pucharowe starcie poprowadzi Łukasz Ostrowski ze Szczecina, a który w roli arbitra starcia pucharowego wystąpi  po raz pierwszy. Wcześniej sędzia rozstrzygał głównie spotkania w 3 lidze grupy II. Losowanie I rundy PP odbędzie się już 10 sierpnia. W przypadku do niej awansu, wygrany stargardzkiego pojedynku trafić może nawet na zespół z Ekstraklasy. Zestaw par rundy wstępnej prezentuje się następująco:

7 sierpnia:

Znicz Pruszków – Wisła Puławy, godz. 17:30, sędzia: Dawid Wiśniewski (Olsztyn).

8 sierpnia:

Stal Stalowa Wola – Legionovia Legionowo, godz. 17:00.
Błękitni Stargard – MKS Kluczbork, godz. 17:30.
ROW 1964 Rybnik – Gwardia Koszalin, godz. 18:00.

Zdjęcie: Przy piłce Hubert Krawczun, dziś podpora kluczborskiej defensywy.