PIERWSZA DRUŻYNA PRZYPIĘTY

Bezczelność w tropikach: Błękitni – MKS 1:2

Kiedy rozpoczynały się pucharowe zawody w Stargardzie, temperatura według pana Celsjusza wskazywała 36 kresek. – Piłkarze szukali w czasie rozgrzewki zacienionych miejsc, by stracić jak najmniej energii przed rozpoczęciem meczu – pisał na stronie lajfy.com sprawozdawca środowego meczu.

Takie okoliczności przyrody lepiej przyjęli gospodarze, którzy już od pierwszych minut rozpoczęli szturm na naszą bramkę. W 6 minucie, ni to strzał, ni to dośrodkowanie, odbiło się od wierzchniej konstrukcji kluczborskiej „świątyni”.  Po dwóch kwadransach strzelającego do pustej bramki Grzegorza Rogalę wyręczyli w ostatniej chwili nasi defensory, z kolei 5 minut po tym, kapitalnie spisał się debiutant w naszej bramce, Konrad Skuza, który wygrał pojedynek sam na sam z Grzegorzem Cywińskim.

Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił i stargardzianie dopięli swego. W 66 minucie kapitalnym uderzeniem z wolnego, bitego z 20 metrów, popisał się Patryk Baranowski i piłka z pozdrowieniem poprzeczki zatrzymała się w siatce. Determinacja MKS-u w końcówce godna był największych laurów. O ile w 84 minucie uderzenie Miłosza Reischa oddane z kotła w polu karnym zablokował Junpei Shimmura, tak dokładnie w 90 minucie golkiper miejscowych skapitulował.

Reisch po krótko rozegranym kornerze przymierzył w długi i róg zanosiło się na dogrywkę. Wielkiego psikusa zrobił wszystkim Piotr Makowski, który w ostatniej akcji tropikalnych zawodów pięknym wolejem zmusił do kapitulacji Patryka Brzozowskiego. Futbolówka była niczyja, ale dzięki instynktowi naszego napastnika, dała nam przepustkę do I rundy Pucharu Polski, której losowanie już w piątek. Brawo panowie i czekamy na Legię przy Sportowej!

Runda wstępna Pucharu Polski 2018/2019: Błękitni Stargard – MKS Kluczbork 1:2

Bramki: 66′ Patryk Baranowski – 90′ Miłosz Reisch, 90+5 (Piotr Makowski)
Żółte kartki: Cywiński

Błękitni: Brzozowski – Patrzykąt, Ogrodowski, Baranowski, Rogala – Shimmura, Gawron (85. Karmański) – Zdunek (32. Włóka), Cywiński (59. Brzeziański), A. Kwiatkowski – Kurbiel. Rezerwowi: Rzepecki – Karmański, Nowak, Starzycki, Babicki, Brzeziański, Włóka.

MKS: Skuza – Jelonek, Mendel (42. Makowski), Krawczun, Orłowicz – Nitkiewicz, Węglarz (77. Okraszewski), Sobala, Gadecki (72. Lewandowski), Dyr – Reisch. Rezerwowi: Poloczek – Makowski, Lewandowski, Oczowiński, Knopik, Okraszewski.

Sędzia: Łukasz Ostrowski (Szczecin)

Zdjęcie: Walczą Piotr  Makowski i Junpei Shimmura.